Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ezek hány wattos hangszorók?

Vasutember kérdése:

Ezek hány wattos hangszorók?

Figyelt kérdés

Vettem egy pár több utas hangfalat de nincs rajtuk semmi leírás,csak ezek:

ITT LPT 300

ITT LPH 100

ITT LPM 915

próbálkoztam a gúglin rákeresni de semmi...

az erősítő 100W-os (JVC RX-5060)a max. hangerő 50.

30-nál kikapcsol az erősítő...akkor elméletileg nincs 100 watt a hangszoró. vagy én tudom rosszul?


[link]


2013. júl. 1. 15:35
1 2
 1/11 feri123 válasza:

Szia

ezek gyári hangfalak alkotóelemei ha jól tudom ezeket a jó német népnek kellett amolyan do it yourself módon összeállítania

tehát az első hangszóró egy mély hangszóró valahol 30-40 watt körül,mivel össz a hangdoboz 70-80 watt körül járkált :)

a második egy tweeter azaz magas sugárzó az 50 w-os

a harmadik pedig ha minden igaz egy középsugárzó az is 30 watt körül mozog.

tehát van egy koomplett hangdobozod belsőrésze,kivéve hogy nincs meg a hangváltó nameg a doboz :)

2013. júl. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

további képek:

[link]

[link]

[link]

2013. júl. 1. 17:30
 3/11 A kérdező kommentje:
Fent középen az a hangváltó,nem?
2013. júl. 1. 17:39
 4/11 A kérdező kommentje:
mármint a két magas között?
2013. júl. 1. 17:40
 5/11 A kérdező kommentje:

a másik hangfal belülről:

[link]

[link]


ha veszek bele új hangszórókat kell bele új hangváltó is?

2013. júl. 1. 18:11
 6/11 Osynho ***** válasza:

A hangfal terhelhetőségétől nem fog kikapcsolni az erősítő. Tehát ha rákötsz 2db 200W-os hangfalat az erősítődre, akkor is fog szólni, mivel a hangfal passzív eszköz, nincs teljesítménye. Tehát a 200W-os hangfal 100W-al fog szólni maxon (persze a zenében nincs egyenletes hang, így terhelés sem). Ebből az következik, hogy az erősítőnek lehet valami baja, ha közbelép a védelme. Esetleg a hangszórók impedanciája túl alacsony és azt nem szereti.


Ebbe ne vegyél semmit, vagy tedd a sarokba, vagy add el aprópénzért. A doboz maga is elég gagyinak tűnik. A másik dolog, hogy egy hangfal építése nem abból áll, hogy összevásárolsz pár hangszóró, majd beledobod random módon egy ládába. Komoly tervezés kell egy normális hifihez. Inkább keress valami jó cuccot használtan.

2013. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kössz,de ezek után biztos hogy nem veszek használtan mégegyszer.

Jelenleg egy Onkyo SKR-4700 hangfalpár van csak rajta az egyenlőre elég filmet nézni...


amúgy erről mi a véleményetek?:

[link]

2013. júl. 1. 21:35
 8/11 Osynho ***** válasza:

Retekfos. :D


Használtan ki kell próbálni a cuccokat. Nem 1 hifit vettem már így és eddig még mindig jól jártam. Ha nincs megölve egy erősítő, hangfal, akkor nagyon sok évig szépen fog működni, az ára viszont töredéke az újénak. Persze, ha van pénzed, keress új cumókat, de azok, amiktől nem menekülsz ki a szobából, nem 11500Ft-ba kerülnek... Ebből egy rendes asztalos munka nem jön ki, és akkor még hol vagyunk a hangfaltól... :)

2013. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
egyenlőre nincs pénzem se újra se használtra úgyhogy jegelem a dolgot...
2013. júl. 2. 07:16
 10/11 feri123 válasza:

bocs hogy megkérdezem de akkor minek kellettek a hangfal paraméterei?amiket kiírtál?

Egyébként igauk van az előttem szólóknak valószínűleg az erősítőddel van valami gond,át kell vizsgálni.

2013. júl. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!