Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A nagy tévégyártók (LG,...

A nagy tévégyártók (LG, Panasonic, Sony) miért mindig a SAMSUNG-ot másolják a helyett, hogy ők is kitalálnának valami újdonságot?

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3D technikában pont nem másolják a Samsungot :)
2013. júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy nyomon.
2013. júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Most épp a Panasonic idei tévéjét láttam, ami gyakorlatilag a Samsung tavalyi 7 és 8 ezres sorozatának a koppintása: kísértetiesen rá hasonlító smart touch pad, beépített és lesüllyeszthető kamera, stb..

A Panasonic azért csalódás, mert eddig az LG volt a Samsung legnagyobb koppintója!

2013. júl. 3. 16:56
 4/13 A kérdező kommentje:

De, hogy miért is kérdeztem:

A Samsung vezette be többek között a LED TV-t, a(z aktív) 3D TV-t, a hang- és mozgásvezérlést, a beépített kamerát, a Smart TV-t, a két- és négymagos processzort. A többiek mit tettek hozzá? Mert én azt tapasztalom, hogy a Samsung fejleszt, míg a többiek koppintják.

2013. júl. 3. 17:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Minden televízió gyártó saját használatú,de természetesen már létező technológiákat használ.Ha mindegyik teljesen külön utakon járna nem tudnának versenyképes árakat adni a készülékeikre...

Apropó "másolás" Samsung stb:

Tudod hogy a Toshiba a QUATRON modellekben 4 szín felbontású paneleket gyárt.(senki más),illetve csak nekik van kereskedelmi forgalomban szemüveg nélküli 3D-s készülékük.(viszont nem olcsó :))

Samsung/lg a széles termékkínálatuk miatt ismertebbek,de fejlesztésben...khm,khm

2013. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenki másol mindenkiről. Samsung-ban is rengeteg funkciót találnánk, amit más gyártótól "vett kölcsön".

Meg találunk ma is rengeteg más gyártót, akinek van pár olyan technológiája, amit csak ő használ (pl. Philips-nek az ambilight, vagy Sony-nál a Triluminus kijelzők, illetve a 4k és 8k tv-ben sem a Samsung volt az úttörő, de biztos, hogy neki is van már 4k tv-je, stb.)

2013. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miben masoljak ? Mindketton van kijelzo ? Vannak gombok ? Lehet taviranyitani ? Vagy mi a kozos ? Az lg egy teljesen egyedi 3d technologiat talalt ki : a passziv rendszert - ez mitol masolat ?
2013. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5. Freedline

A Quatron a Sharp-nak van, nem a Toshibának. De tudok róla. És azt is, hogy erősen megoszlanak a vélemények, hogy a plusz sárga hozzátesz-e bármit is a képminőséghez.


6.

Azért a Philips Ambilight-jét nem hasonlítanám a Smart TV vagy a hang-és mozgásvezérlés bevezetéséhez. Nem véletlen, hogy a Samsung fejlesztéseivel ellentétben az Ambilight-et senki nem "vette meg".


7.

Az LG a passzív 3D-t az után találta fel, hogy a Samsung már előállt az aktív 3D-vel!

És amiről beszélek, csak nem akarod megérteni:

Miután a Samsung két- és négymagos procival látta el tévéit, ez után jött rá a többi gyártó is, hogy e nélkül nem smart TV a Smart TV.

Miutána Samsung kamerát helyezett a tévéjébe, a többi gyártó is "rájött" erre.

Miután a Samsung kifejlesztette a hang-és mozgásvezérlést, a többi gyártó is "feltalálta". Miután a Samsung megalkotta a Smart TV-t, a többi gyártó is "kitalálta", stb, stb, stb...

2013. júl. 4. 08:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Philips,Sharp,Toshiba együtt/egymásnak fejleszt/gyárt alkatrészeket,szoftvereket.

Samsung LG szinte szomszédok Szöulban.

2010-ben a Panasonic és a Samsung egyszerre kezdte árusítani a 3D tévéket(Samsung kb egy héttel később).

Ugyanekkor a Philips 9*** sorozatú tv-kről még nem igazán tudták,hogy nem egészen egy évvel később szoftver frissítés által ezek a készülékek 3D képesek lehetnek.(igaz,külsö jeladó csatlakoztatásával).

...Mit szólsz a Samsung-Apple "ping-pong"-hoz?:)

2013. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy az iPad-ek tekintetében nem vagyok otthon. Ennek ellenére hallottam arról, hogy az Apple beperelte a Samut, mert állítólag az ő terméke hasonlít az Apple-ére. Ez kb olyan lenne, mintha a Samu beperelné pl az LG-t, hogy a tévéje hasonlít az övére. Persze lehet, hogy ennél többről van szó, mint a külalak. Most azt hallottam, hogy a Samu visszavág. Hogy minek mi a valóságalapja, azt nem tudom. Ha gondolod, felvilágosíthatsz.

Én, hogy úgy mondjam, tévében "utazom" és bizony azt látom, hogy a Samu az egyik évben behoz valami újítást és a következő évben már a többiek is "feltalálják". Bár, arról nem hallottam, hogy a Samu e miatt perelne. Persze, az is lehet, hogy jogdíjat kap a találmányai "elorozásáért". De ettől függetlenül a többiek is előállhatnának valami nagyszabású újítással. Mert azért sem a 21:9-es tévé, sem az Ambilight, sem a quattron nem váltotta meg a világot.

2013. júl. 4. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!