Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Kétcsatornás erősítőre mélynyo...

Kétcsatornás erősítőre mélynyomót?

Figyelt kérdés
Van egy kétcsatornás erősítőm, és hozzá 2 nem túl nagy hangfal. Egész szép hangjuk van, leszámítva a mélyet, mert azt nem igen adnak le. A kérdés az lenne, hogy hogyan befolyásolná ezt az egész rendszert egy mélynyomó? Mert attól tartok, hogy jórészt a mélynyomót is egy egyszerű hangfalként kezelné, azt leszámítva, hogy az szűrné a mély hangokat, de nem különösebben. Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 7. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

mély hangokat szeretnél, akkor szűrni kell, hogy a mélynyomó, már ha tényleg az, csak mélyet kapjon.

De mivel egy jobb és bal oldalad van, így nem igazán kivitelezhető rendesen a dolog.

2013. júl. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha jól tudom, a mélynyomókban van egy úgynevezett hangváltó, amely megszűri, hogy milyen frekvencia tartományban adja le a hangokat, nem? Engem tulajdonképpen csak az zavar, hogy ha felhangosítanám a zenét, ezeknek a sima hangfalaknak már rég repedne a membránja, amikor a mélynyomó csak tenné a dolgát.
2013. júl. 9. 02:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy van benne, vagy nincs.

De a lényeg, hogy normálisan nem tudod megoldani, hogy rá rakd a mély ládát.

Inkább cserélj hangszórót, avagy hangfalat.

De a recsegés lehet attól is, hogy maga az erősítő torzít, ekkor bizony bármivel recsegni fog.

2013. júl. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Neked aktív mély kellene, olyan amin van high input hangfal bemenet az erősitőjén, ezeket simán be lehet kötni sztereó rendszerekbe, a mély tartomány is állítható, a hangfal vezeték az erősítőből belemegy az aktív mélybe onnan megy tovább a jelenlegi hangfalakhoz.


Autó bekapcsolás van átlag mindegyiken, tehát amint bekapcsolod az erősítőt bekapcsol az aktív mély is, a hátulján be kell állítani a front hangfalaidhoz mérten a hangerőt és a mély frekvenciát, 20-körül vannak használtan, új árba horror, nekem heco sub 30a van 20.000 ft ért vettem, 30 centis mély van benne.

2013. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!