Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Szeretnék egy olyan szerkezete...

Szeretnék egy olyan szerkezetet építeni amire pl: 3-30V-ot kötök és a kimeneten az áramot tudom szabályozni. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi a konkrét feladat?

Ne azt kérdezd meg, hogy szerinted hogy kéne megoldani milyen "készülékkel", hanem azt áruld el, mi a cél.

2013. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan szerkezetet szeretnék ami akkut tölt, de csak annyi mA-el amennyit én beállítok neki!
2013. júl. 12. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Olcsóbb készen megvenni...


Amúgy más kell egy Li-Ion akkunak, más egy NiMH cellának, megint más egy zselés ólomakkunak.

És nem elegendő csak az áramot beállítani, figyelni kell a feszültséget is, hogy meddig töltse. Léteznek már akkutöltő cél-áramkörök, amik mindezt elvégzik, csak pár alkatrész kell még hozzá... önmagában egy áramgenerátor erre a célra nagyon kevés.

2013. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sima ólomakkuhoz kéne. A feszültséget meg tudom oldani.

Amúgy kéne olyan áramgenerátor ami lézerhez is jó.

2013. júl. 12. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!