Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5μF-os üzemi kondenzátoro...

5μF-os üzemi kondenzátorok párhuzamos kötésével kilehet-e váltani tápkondenzátort? Az 1F-os "auto-hifi" kondenzátor tényleg 1F? Vagy csak népbutítás?

Figyelt kérdés
+ mi a különbség az üzemi és a tápkondenzátorok között?

#autó #HiFi #kondenzátor #farad #tápkondenzátor
2013. júl. 12. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Honnan ez a 2 kategória??? Üzemi / Táp?

Ha 1F-ot akarsz összebarkácsolni 5µF-os kondikból, akkor kell belőlük vagy 200,000 (kétszázezer!) db. A tűrésen belüli szórások miatt több v kevesebb. De kb. 200e db.

Az "auto-HiFi" 1F-os kondijai szintén a tűréshatáron belül VALÓBAN 1F-os kondik. Azaz 1 millió µF az értékük. :)

2013. júl. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Villamos motoroknál van indító és üzemi kondenzátor, de egy hifiben nem nagyon szoktak ilyenek lenni. Inkább ne használj olyan kondit, mert azok aszinkron motorokhoz valók.
2013. júl. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

Egyszerre csak egy kérdést!

Most mi a problémád?

Nem fér be a kocsiba az 5 mikrós kondikból egy farad? Vegyél egyet. Annyi a kapacitása ami rá van írva.

2013. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Úgy tanították nagyon régen, hogy egy Farad az Földgömb méretű lenne..ma már tudjuk, hogy ez másként alakult..

de akkor is, az egy Farad az ritka..


nagyon kis feszültségre létezik egy Farados, aminek elfogadható a mérete.


az üzemi kondi példul az, ami a fénycsőarmatúrákban van, vagy aszinkron motorokat indít, stb..


a táp az nagyobb kapacitású, és általában simításra használják.


namost én asztalos vagyok, és így tudom.

2013. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


1F 16V-os kondit már 35e-ért lehet kapni. :)

2013. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"namost én asztalos vagyok, és így tudom."


Nem baj, akkor is tudsz venni ha nem hangoztatod.

2013. júl. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3.: Inkább teszek fel egy topicon belül több kérdést, mint hogy több kérdésnek nyissak többet, csak foglalva a helyet... Véleményem szerint így hasznosabb mint olvasgatni a sok barom, unatkozó kérdéseit... De azért köszönöm a válaszát!


A többieknek: Köszönöm a hasznos választ. Elektronikában sajnos nem avgyok otthon, műhelykisöprés után maradt rám több darab 380->450Vos üzemi, 5μF-os kondenzátor. Sajnos fizikában csak annyira vagyok otthon, mint amennyire gimis tanáraimnak sikerült ki oktatni, ezért vártam az okosabbak tanácsát! (Talán) a 12V-ra való átalakítás még megoldottam volna, csak furcsának találom, hogy kisebb feszültségre tervezett kondik miért jönnek ki sokkal kisebb méretben... Azt hittem hogy táp és üzemi kondi között sok különbség van! Azt, hogy az 1Fos kondik (autohifi) tényleg annyik-e azért krédeztem, mert ebben a szakirányban folyamatosan csak a népbutítás megy... (pl Watt-ok száma, RMS teljesítmény, stbstb..)

2013. júl. 14. 07:21
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elektronikában sajnos nem avgyok otthon, műhelykisöprés után maradt rám több darab 380->450Vos üzemi, 5μF-os kondenzátor."

Én úgy gondolom hogy értek hozzá, de nem tudnám egy kondenzátorra azt mondani hogy ez egy "üzemi" kondenzátor ha a műhely sarkában találnám.


"(Talán) a 12V-ra való átalakítás még megoldottam volna,"

Minden kondi működik a névlegestől kissebb feszültségen IS.


"csak furcsának találom, hogy kisebb feszültségre tervezett kondik miért jönnek ki sokkal kisebb méretben..."

Nincs ebben semmi furcsa. Hallottál már a szigetelőanyagok átütési szilárdágáról és a szigetelési távolságról?


"Azt hittem hogy táp és üzemi kondi között sok különbség van!"

Talán csak anzyi hogy mire használják.


"Azt, hogy az 1Fos kondik (autohifi) tényleg annyik-e azért krédeztem, mert ebben a szakirányban folyamatosan csak a népbutítás megy... (pl Watt-ok száma, RMS teljesítmény, stbstb..)"

Szabvány előírások alapján készülnek ahogyan már korábban is írták, az ott megengedett tűréshatárok szerint.

2013. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!