Ez milyen kábel? (DVD)

Figyelt kérdés

Üdv!


Azt szeretném megtudni, hogy ennek a kábelnek mi a hivatalos neve?


[link]


Tudom, hogy a linkelt kép egy Wii-be való kábel, de nem találtam a DVD-hez képet.

Ez a kábel a DVD lejátszó (asztali, nem a számítógépes DVD lejátszó) olvasó fejszerkezetébe csatlakozik.

Ez nekem mikor kihúztam -amikor szétszedtem a DVD lejátszót, hogy kiporoljam egy kicsit- akkor a kábel végénél - ahol csatlakozik a DVD olvasófej szerkezethez - ott ugye ilyen ezüst sávok vannak, na azokból a sávokból a jobb szélső elszakadt.


Hogyan tudnám megcsinálni, hogy jó legyen?

Mert most hiányzik a jobb szélső ezüst csík - mivel elszakadt - ezért nem olvas be semmilyen DVD-t a lejátszó.


Gondoltam rá, hogy levágok egy kicsit a kábel végéből, de akkor hogy csináljam meg, hogy a végénél ott is kint legyenek az egyik oldalon az ezüst csíkok? (mert ugye alapból be van burkolva)


Vagy hol tudok venni ilyen kábelt?

Kerestem Google-ön de nem találtam (mert azt sem tudom mi a hivatalos neve a kábelnek)


Előre is köszönöm a segítséget, és elnézést, ha butaságokat írtam.



2013. júl. 16. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szalagkábel fólia. Nem könnyű beszerezni. Legjobb talán, ha szervizben érdeklődsz. Hátha tudnak adni roncs készülékből kiszedett példányt. Ha utánajársz vhol, a raszter osztásra kell ügyelni, h az megfeleljen az eredetinek.
2013. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennek a hivatalos neve az hogy fóliakábel.

Venni kb sehol nem tudsz főleg nem olyat ami neked kell, mert ezeket egyedileg gyártatják az adott gyártmányhoz.

Lomexben szokott lenni néha de az is ilyen gyártásból visszamaradt adag, hogy pont olyan méretű és érkiosztású legyen mint ami neked kell, hát.......... Az ötöslottó esélyesebb.

2013. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben találtam még pár képet amik hasonlítanak rá:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Itt bejelölgettem dolgokat, hogy érthetőbb legyen a dolog:


[link]

2013. júl. 16. 11:46
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem szóval venni nemigen lehet. :(


És arra sincs esély, hogy meg lehessen javítani?


Köszönöm a segítséget!

2013. júl. 16. 11:49
 5/5 pinkpancser ***** válasza:
A hasonlít rá az kevés. Tudni kell a szálak számát, a kábel szélességét, a hossza sem mindegy, illetve a csatlakozás módja sem.
2013. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!