Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudnátok 5.1 vagy 7.1 headsete...

Tudnátok 5.1 vagy 7.1 headsetet ajánlani?

Figyelt kérdés

Főként játékra, de gyakran nézek sorozatokat és hallgatok zenét. Tehát úgy összeségében mindenre kéne.

A limit 15.000FT lenne.

A jelenlegi kiszemelt: Genius HS-G700V

Fontos lenne továbbá hogy:

-Jól maradjon meg a fejen.

-Megbízható legyen. (Jó lenne ha nem gagyi műanyagból lenne összerakva.)

A válaszokat előre is köszönnöm.



2013. júl. 20. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Az 5.1 meg 7.1 headsetek mind parasztvakítások. Fejhallgatóból bőven elég a sztereó.


[link]


Ez a program bármely sztereó fejhallgatóból képes virtuális 7.1-et kicsikarni.


Mikrofonos fülest ugyanígy nem érdemes venni, jobban megéri egy olcsóbb asztali mikrofon és egy jobb minőségű fejhallgató.


Én kerülném az ilyen "gamer" márkákat mint a Razer, Genius, Steelseries stb., és inkább vennék egy direkt hangtechnikával foglalkozó márkás fejest. Ebben az árkategóriában én a Sennheiser HD 205-öt és az AKG K512-t tudom ajánlani.

2013. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az 5.1, meg 7.1 csak marketing a fejhallgatóknál. Bárhogy is nézzük, két füled van (jobb esetben), így lényegében sztereóban hallasz. Az 5.1 lényege így itt ki sem jön, mert a hang 2 fő irányból éri a füled. A hangfalaknál már van értelme, mert ott a hangszórókat jól elrendezve 3-5 fő irányból ér. Ráadásul a fejhallgatók között a sztereó darabok már önmagukban képesek átadni egy bizonyos térhatást. Minden azon múlik milyen a fejhallgató térhatás terén, és a film/játék mennyire lett jól elkészítve hangügyileg. Fejhallgató javaslatom a játék miatt nincs, és mert nem tudom, mi tetszik Neked jobban. A mély központúság, vagy a realisztikus hangzás.
2013. júl. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Esetleg tudnátok olyat ajánlani ami jól zárt?

A Sennheiserrel az bajom, hogy nincs rajtuk mikrofon, amiken meg van nem tűnnek valami zártnak.

Mindkettő hangzást szeretem, de inkább a mély központút. De jöhet mindkettőből.

2013. júl. 21. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Sharkoon Rush


Creative TACTIC360 SIGMA


ASUS Orion


De én megfontolnám az asztali mikrofonos dolgot is. Mikrofon nélküli fejhallgatók ilyen árban már tudnak eléggé. Én például egy Beyerdynamic DT235-öt használok, bár ez zárt, kifelé is hangos, és inkább az eredeti hangképet adja vissza, nincs kiélesítve semmilyen tartományra. Ellenben anno S.T.A.L.K.E.R. és Metro játékok alatt párszor rendesen megfosatott, mert a térhatásba durván beletaláltak. Zenei téren meg csak a Shure SRH440 veri, dupla annyiért. De ha ez nem lenne mégse jó, az ASUS Orion a legjobb.

2013. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Végül úgy döntöttem, hogy egy Sennheiser PC 320- t veszek.
2013. júl. 21. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Azzal nem járhatsz rosszul, jól összerakott darab, és jól is szól.
2013. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha az 1. vagy megfogadtam a tanácsod és olyan téren választottam amit mondtlá :D Igaz kicsit túlléptem a keretet, de az árát. Volt lehetőségem kipróbálni unokatesómét.
2013. júl. 22. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!