Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy RGH-zott Xbox 360 Slim-nek...

Egy RGH-zott Xbox 360 Slim-nek mennyi az élet tartama, meddig fog működni?

Figyelt kérdés
Mert én úgy hallottam, hogy ha beleteszik az RGH-hoz szükséges panelt az alaplapra akkor onnantól kb 1 év ameddig még működik, és ha elromlik akkor már nem is javítható. Nem tudom, hogy ez csak Fat konzoloknál van így vagy a Slim-mel is előfordulhat? Mik a vélemények vagy tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 28. 12:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
nekem RGH-zott slim-em van kb 9 hónapja megvan és semmi bajom vele, ugyan úgy működik!
2013. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt tedd fel a kérdésedet a legjobb szakember "wadarr"válaszol rá ebben a témában.


[link]

2013. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Egy, másfél év, de inkább kevesebb.
2013. júl. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint igaz, hogy csak 1, 1.5 évig működik és utána mit lehet vele kezdeni javítható vagy kidobhatom az egészet úgy ahogy van?
2013. júl. 29. 15:15
 5/11 anonim ***** válasza:
De miért lenne igaz? Nem írta le az okát, szerintem ez hülyeség, ha igaz lenne akkor szerintem senki nem RGH-ná ráadásul xmedia360 2 év garit adnak RGH gépekre.
2013. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
nem az RGH fogja befolyásolni az élettartamát :D
2013. aug. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az xboxnál a microsoft nem nagyon figyelt oda a hőelvezetésben, leggyakrabban a tulmelegedés miatt mennek tönkre, de akkor sem minden esetben, sajnos a tulzott hőtermeléstől leválhatnak a forrasztások és érintkezési hibák lehetnek. Ez ellen nagyon sok praktika van ami segítségével megnövelhetjük gépünk élettartamát.

1. Mindíg fektetve használjuk konzolunkat! Ez az olvasófejnek is jót tesz

2. tegyük konzolunkat jól szellőző helyre, (szűk polc, fiók, szekrény felejtős) természetesen ez csak akkor szükséges ha be van kapcsolva :D

3. Ne tegyük ki közvetlen napfénynek, ne tegyük radiátor mellé

4. fegyeljünk rá, én általában ha huzamosabb ideig használom (mondjuk 3-4 órán keresztül) akkor 30 percenként megfogom az oldalát mennyire meleg, és inkább pihentetem egy 20 -30 percre

5. rengeteg hűtésmódosítási lehetőség áll rendelkezésre mind pénztárca függő, a legolcsóbb ha a gyári ventilátort módosíttatjuk, pl. kicsit nagyobb feszültéget adnak rá, így a teljesítmény is nagyobb, vagy egy szoftveres módosítással beálítják hogy a konzol kikapcsolása után még 5 percig hűtsön ezek a legolcsóbbak, kb. 2-3ezer forint. lehet venni még utángyártott kűlső ventillátort ebayen láttam kb 10 ropi, nincs sok tapasztalatom még nem próbáltam, lehet vízhűtést is be szereltetni ez kicsit drágább, maga a rendszer kb. 10ropi, és szakszervizek 5ezer alatt nem szerelik be. És van még a gyári hűtőrendszer lecserélése amit akkor szoktak ha a gép RGHs ki veszik az olvasót, így befér egy nagyobb hűtő is.

Amit semmiképp nem ajánlanék:

Hidegborogatás :D, fagyasztó. Ezek a lehető legrosszabb ötletek, a gyors szélsőséges hőmérséklet változás visszafordíthatatlan problémákat okozhat!!


ui: a kérdésre visszatérve, maga az RGH nem teszi tönkre a konzolt, hacsak nem sufni szervízbe viszed, attól csodát ne várj, szánj rá +2-3ezret egy szervízbe, kapsz garit az RGHra + ajándék szoftveres hűtésmódosítást, én is nemsokára viszem a gépem okosítani, csak még várom a fizut :D

2013. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál az nagyon alap dolog!:D

Mondjuk nem akarok okoskodni, de én úgy hallottam hogy a venti feszkó felhúzás sem javasolt mivel a venti élettartalmát csökkentsük,és csapágyas lesz. A másik hogy a gép kikapcsolás után és hűti a konzolt, azért nem jó mert akkor a hőtágulás miatt hamarabb megrepedezhet a cpu forrasztása, a gyors lehűléstől.


Vízhűtés a legjobb megoldás, és az RGH szoftveres 60-65fokos beállítás AUTO ventilátor fordulat számon.

2013. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a venti felhúzása bixtos nem tesz jót, gyárilag is biztos nem véletlen van beálítva, ez csak egy opció, egyébként ha azt nézzük hogy egy 3ledes gépet minimum 10ért javítanak, egy bontott venti meg 2eFt, szentem még mindig jól jár az ember... Az a + 5 perc meg arra szólgál hogy kifújja a meleg levegőt, olyan kárt nem nagyon okozhat, legalábbis én olyanról még nem hallottam hogy a hűtésmódosítással tönkre megy az xbox, ezt a modderek biztosan tesztelték, mert akkor nem vállalnának garanciát a boxra
2013. aug. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

6os: "fegyeljünk rá, én általában ha huzamosabb ideig használom (mondjuk 3-4 órán keresztül) akkor 30 percenként megfogom az oldalát mennyire meleg, és inkább pihentetem egy 20 -30 percre "


X'DD JÓ HOGY NEM CSÓKOLGATOD 5 PERCENKÉNT! :D Az oldalát azt fogdoshatod egész nap akkor is 80 fokos lessz ha gyári a gép! ha a dashboardban "pihenteted" akkor is 80 fokos lessz mivel nem terheléstől függ hogy mennyire van a processzor kihasználva, az egy adott (max) "fordulatszámon" ketyeg. Ha rgh-s akkor nem kell venni semmi sz*rt, elég ha a dashlaunchban beállítod a hőfokokat 60-ra (slimnél) fsd-ben pedig auto-ra és 60 fok fölé nem engedi=addig bírja ameddig földhöz nem vágod! és nem lessz ám hangosabb se ;)

2013. aug. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!