Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Zalaegerszegen még mindig jön...

Zalaegerszegen még mindig jön a három földfelszíni analóg tévéadás hagyományosan, antennával; holott tegnap, július 31-én 12:30-kor le kellett volna kapcsolni. Hogy lehet ez? Nálatok se kapcsolták le, akik a térkép szerint az első ütembe tartoztok?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Első ütembe tartozunk és le van kapcsolva tegnap óta: Pest megyéből írok.
2013. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Budapest le van kapcsolva, 5 nap a türelmi idő. (Nekünk már hónapok óta van set top boxunk).
2013. aug. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Zalaegerszeg nem a két terület határán van? Akkor októberben fogják lekapcsolni.
2013. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem, Zala megye ketté van osztva: a délnyugati részek, tehát a megyének egy pici szelete lesz októberben "lekapcsolva" - analógilag, a nagyrészének tegnap kellett volna lekapcsolva lennie. Zalaegerszeg kifejezetten a kék színű sávba esik a térképeken. Gondoltam tegnap, hogy a bazitai adótorony talán egyetlen munkatársa délelőttös, ezért nem tudta délután 12:30-kor lekapcsolni az analóg adást... :-) Akkor gondoltam, hogy az frekvencia.hu-nak lesz igaza, amelyik azt hirdeti, hogy július 31-én 24:00 órakor lesz vége a hagyományos műsorszórásnak. De éjfél után is teljes erősséggel ment az analóg adás. Akkor lehet, hogy szabadságon van az illető, lekapcsolásért felelős adótorony-dolgozó...? :-) Vagy már nem él az a bácsi, aki annakidején elindította az analóg sugárzást a toronyban és a mostaniak nem tudják, hogy melyik gombot kell megnyomni a lekapcsoláshoz...? :-)


De komolyra fordítva: nem tudtam, hogy van türelmi idő, biztos valami technikai ok miatt nem tudták tartani az időpontot, de akkor meg mért volt ez a nagy kampány, hogy lóhalálában mindenki vegyen set-top-box-ot, vagy digitális vételű tévét...?! Amúgy sem értek egyet a lekapcsolással, hiszen ha jól be van állítva az (erős, vagy erősített) antenna és a tévének jó a vevőegysége, akkor jobb képet ad, mint a digitális - ezt tapasztalatból mondom. Persze a boxoknak is vannak előnyei, pl. az USB-s eszközről való lejátszás, arra való felvétel lehetősége. Én egy ilyet vettem a konyhai tévéhez, meg a nyaralóba is jó ez; ráadásul mpeg-2-es vételre is alkalmasat; így az osztrák csatornák is bejönnek; annyi hasznom lehet belőle a nyelvtanulás terén is (+ a két Duna TV...)


Ez az egész digitális átállás és annak a dátuma megint egy kívülről, az EU által ránk erőltetett dolog. Ha egyszer képtelen vagyunk tartani a dátumot (2011-ben már le kellett volna állni az analóg műsorszórással), akkor mért erőltetik ránk...?! Nem csak tévénél jobb az analóg, hanem hangrögzítésnél, hanglejátszásnál is, ezt sokan tudják, mégsem gyártanak már magnódeckeket, a lemezjátszó is valami különleges ritkaságnak számít ma már... Lassan nem hogy VHS-videót, hanem asztali DVD lejátszót sem gyártanak, holott nekem egy dán - !!! - ismerősöm még ott tart, hogy neki olcsóbb VHS-videóra felvenni, mint digitális eszközt venni erre a célra...


Nincs ezekkel a digitális átállásokkal baj, csak mért erőltetik ránk a kizárólagosságot...?!

2013. aug. 1. 16:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100 százalék, hogy olyan adóról veszed a jelet, amelyik a második ütemben lesz lekapcsolva. Az alábbi oldalon ki van részletezve, hogy melyik adótorony lett lekapcsolva most és melyik lesz októberben: [link] Az oldal szerint Bazitáról csak a Zalaegerszegi TV ad (nem vagyok ismerős arrafelé), az országos adók más toronyról jönnek.
2013. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Közben utánanéztem: Vasvár és Nagykanizsa a 2. körbe tartozik, onnan még mennek az analóg adók, a térkép szerint simán foghatók Zalaegerszegen.
2013. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, de olyan helyen lakom, hogy látom a bazitai tévétorony tetejét és biztos, hogy onnan fogom az m1-et, tv2-t is (a városi tévén kívül) egy kistévének a saját, egyszerű, nem erősítős kihúzhatós antennájával a konyhában. A zalaegerszeg/bazitai adó ugyanis átjátszóadó, csak felerősíti valami más adó által sugárzott jeleket (a városi tévét kivéve, ami neki a "saját adása"). Kizárt dolognak tartom, hogy az m1 és a tv2 adását máshonnan fogjam, mert annyira jó minőségben jönnek, hogy az biztos, hogy a bazitai tévétoronyból jön, aminek az erkélyről még látni a csúcsát. Mivel nagyon dombos ez a vidék, a Vasvárról és Kanizsáról jövő jelek nem lennének olyan erősek, jó minőségűek, ha el is érnének idáig. De gondoltam, hogy a bazitai átjátszótorony a Kabhegy adását veszi át, amit viszont tegnap le kellett volna kapcsolniuk az illetékeseknek, ezért csodálkoztam a jelenségen. Az RTL-Klub, az más tészta; az szellemképesen jön és annál máshová kell forgatni az antennát.
2013. aug. 2. 00:43
 8/12 A kérdező kommentje:

B*szki, én tényleg a Vasvárt fogom! :-) Neked lett igazad, bocs! Csak nem gondoltam volna, a bazitai tévétorony közelsége miatt... Utánanéztem a frekvencia.hu alapján a csatornaszámoknak, amiket a szobai nagytévé automata keresője behozott az antennás vételre és kiderült, hogy az m1-et és a tv2-t valóban a vasvár/hegyhátsáli adóról fogom...! :-) Az RTL-Klubot a csatornaszám alapján Kanizsáról, az egerszegi városi tévét meg természetesen a bazitai toronyról. Köszönöm a felvilágosítást!


Már korábban a frekvencia.hu-n böngészve észrevettem egy érdekes dolgot: kétféle színnel jelölik az adótornyokat a listában attól függően, hogy mikor kapcsolják le azokról az analóg sugárzást, de az összes városi és helyi tévé egy harmadik színnel van jelölve, amihez nincs jelmagyarázat. Ez azt jelenti, hogy a városi tévék analóg sugárzását meg se szüntetik...?! [link]

2013. aug. 2. 01:02
 9/12 anonim ***** válasza:
A városi tévék 2017-ig kaptak haladékot az átállásra, de van olyan, amelyik már tegnap óta digitálisan sugároz, pl. a Halas TV és a Csaba TV, a Pápa TV pedig augusztus 8-án fog átállni. Tehát a helyi tévék esetében nincs egy konkrét dátum kitűzve, lényeg, hogy 2017-ig meg kell oldaniuk az átállást.
2013. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor idővel a földi digitális kínálat az illetékes városi tévével is ki fog bővülni?


Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 2. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!