Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen fejhallgatót érdemes...

Milyen fejhallgatót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mire érdemes figyelni, hogy olyat fogjak ki, ami szépen szól. Esetleg márka.


20 ezer Ft a max, amit rászánnék.


Illetve, tudom, hogy az drágább, de egy vezeték nélküli, hogy működik? Megéri olyat venni?



2013. aug. 5. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem javaslom a vezeték nélkülit. Valahogy sosem fogott meg annyira a hangzása, mint a hagyományos vezetékesé. Egyébként ha javasolhatom, gyűjts még egy kicsit, és ruházz be egy Shure SRH440-re. Kegyetlenül jó hangzása van. Ez alatt nem szoktam nézelődni, de úgy 12e Ft magasságában még tudom ajánlani a Beyerdynamic DT 235-öt. Én is ezt használom, és igencsak szépen szól. De ez utóbbitól lehet van jobb, de az olcsóbb kategóriában nem nézelődök gyakran.
2013. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményt :)


Amúgy a vezeték nélküli, hogy-hogy nem szól olyan jól?

Mármint értem, hogy más márka, csak, nem tudom az, hogy működik...


Amúgy szempontok szerint, hogy mire érdemes figyelni, inkább arra gondoltam, hogy decibel, frekvencia..

2013. aug. 10. 20:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Amire nagyon figyelj:

A mágnes átmérője, fajtája. Érdemes nagyobb átmérőjű Neodímium mágneses fejhallgatót nézni. Aztán ott van az impedancia. Ezt az erősítőhöz mérten kell nézni. A legtöbbjük 8ohmos. Arra figyelj, hogy bármikor is veszel új hangfalat, stb, mindig az erősítőnek legyen kisebb az impedanciája, de minimum legyen egyenlő a meghajtott hangkeltőével. Másképp megy is tönkre. Aztán jöhet, hogy nyitott, vagy zárt kialakítású. Többnyire a nyitottak szólnak szebben. Majd az anyagminőség, és az ár.

2013. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vezeték nélkülinek pedig azért nem olyan szép a hangja, mert ott történik egy átalakítás. Ugyebár vezetéken keresztül jut el először az adat a sugárzóhoz, onnét a levegőn át a fejhallgatóba, ott pedig ismét visszaalakul elektromos jelekké. Lehetne cifrázni, de azokat én maximum játékosoknak szoktam javasolni.
2013. aug. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!