Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Noname tabletet hogyan lehet...

Noname tabletet hogyan lehet rootolni?

Figyelt kérdés

Vettem egy M-tech aTab 9.7 IPS táblát, de sajnos elhamarkodtam a döntést, mert maga a HW jó, csak piszok gyenge hozzá a community sehol sem találok hozzá információt hogy hogyan lehetne rootolni, vagy bármi egyéb. próbálgattam az ADB-t mivel olvastam, hogy az alap androidban azzal lehet root parancsokat kiadni, és mivel ez ilyen low-cost tablet, ezért nem igazán nyúlnak bele az android-ba, csak néhány alap app van rajta Play-ből, azzal csak az volt a gond, hogy nem látták egymást a gép meg a tablet, se Linux se Win alatt. próbáltam valami root unlocker-t de az se látta a táblát. Esetleg valaki talált megoldást erre, vagy sikerült működésre bírnia az ADB-t ?

gyári 4.0.4-es Andrid van rajta.



#Android #tablet #rootolás #darab #Android Debuging Bridge
2013. aug. 9. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg az "allwinner a13 root"-ra rákeresni, s így infót gyűjteni. Az ilyen root unlocker ált. nem működik. A táblát viszont látnia kellene a gépnek. Természetesen ne adattárként, hanem USB hibakereséssel csatlakoztasd.
2013. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
concorde fórumon van szó egy kínai programról le is tölthető de ne kérdezd mi az mert nekem kínai
2013. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
valamiért még nem tudtam rávenni hogy debuging módban felismerje, pedig az appjaimhoz se ártana, szerintem itt most inkább ez a tábla hibája, de lehet hogy a gépé, mert az egyik telefonomat sem ismerte fel, ezért azt is Linux alatt rootoltam, de valamiért most az se találja :(
2013. aug. 11. 00:11
 4/8 anonim ***** válasza:
S nem lehet, hogy felismeri, csak nem kapsz róla buborék üzenetet??? (Nálam már előfordult.) Próbáld meg azt, hogy rádugod, majd bemész az eszközkezelőbe, s nézd meg van-e ismeretlen eszköz a listában.
2013. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
van, illetve, kiírja, hogy Android Composite ADB Interface, és az adb driver installer is megtalálta, így raktam fel a hozzá tartozó drivereket. és Linux alatt az lsusb is felhozza, itt szerintem a tábla nem engedi, mert egyszerre kapcsolódik debuging és mass storage módban is és ugye ezek ütik egymást, próbáltam MTP módban is de semmi az adb devices parancs semmit sem hoz fel :( az adb wait-for-devices meg napokig is futhatna, de semmi :(( valahogy rá kéne vennem ezt az ADB cuccost hogy kezdjen magával valamit. (jah a táblán az adb connect localhost:[port] kiírja, hogy connected, ha elindítom külön a szeróját az adb start-server el de utána nem tudok kiadni semmit, mert az írja, hogy error: no device attached ) :(
2013. aug. 11. 23:43
 6/8 A kérdező kommentje:
MEGVAN!!!!!!!!!! csak nem M-tech, hanem Rockchip ként kell rákeresni, aztán a chipsetjére való rootot találtam egy oldalon, ahol egy kínai progit kellett letöltenem, és marhára semmit nem értettem, csak a root feliratot tudtam elolvani, arra rákattintottam, rootolás közben háromszor újraindult a tábla. ez melett három hibaüzit hozott fel, a kínai progi (a piros X-ből következtettem) majd rootolás után flash módban maradt, de a progin belül volt egy sor, amiben az egyik felirat a Recovery volt, ott rákattintottam ez elsőre (üres csillag volt ott) és újraindult, majd beírtam a su parancsot, és egyből hozta :D köszönöm mindenkinek, hiába kínai tábla, kínai megoldás, kicsit aggóttam érte, de működött, köszönöm mégegyser, soha nem gondoltam volna hogy ilyen noname cuccal sikerülni fog. köszönöm :DDDDDD
2013. aug. 12. 00:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Basszus! Félrevezetett az egyik oldal, s allwinneresnek írta ezt a tabletet... Ha tovább nézelődök a találatok között, s rájövök, hogy rockchipes a tablet, akkor nem kellett volna ennyit görcsölnöd a dolgon, egyből mondtam volna a választ. Egyébként én TPsarky-val szoktam rootolni, kb. ugyanúgy működik, mint amit te írtál le, csak angolul beszél, felismertetni pedig a moboroboval szoktam. Mindegy csak azért írom, mert ez talán egy könnyebb módszer, s ha esetleg egy gyári beállítás visszaállítása miatt ugrana a root, akkor legyen meg ez az infó is. Az RK3066 a legnagyobb figyelmet kapta a kínai cuccokban, így baromira könnyű vele bánni, szóval jó választás volt!!!

Továbbá flashbe lehet még rakni a rockchip-et, az RKbatchtool-al ill. egyes eszközöknél kikapcsolt állapotban nyomva tartani a reset gombot és eközben rádugni az USB kábelt.

2013. aug. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Már enm aktuális, de hátha valakinek még szüksége lesz rá.


Szóval nekem is ugyanilyen készülékkel volt gondom és a sima root programot semmit sem értek, aztán ráatláltam erre a youtube videóra: [link]

Követtem az utasításokat és sikerült.


Annyi , hogy a programban a felső menüben generálnom kellett egy drivert a készülékhez, ami lefutott majd simán működött minden gond nélkül. A programot rendszergazdaként kell indítani. A program letöltése a videóban van.


Üdv.

2015. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!