Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet áthelyezni minden...

Hogy lehet áthelyezni minden alkalmazás MicroSD-re?

Figyelt kérdés
Vettem egy 8GB-os MicroSD a tabletembe és minden alkalmazást mivel Android 4.0.3 van benne átakarnék helyezni a memóriakártyára de hiába raktam át. A Tablet memóriájából is elveszi a helyet. Miért?

2013. aug. 9. 17:41
 1/4 BalaZS7 ***** válasza:

nagy valószínűséggel mindet nem tudod majd az SD kártyára rakni...főleg nem teljesen. hiszen egy bizonyos mennyisége akkor is a készüléken kell hogy maradjon.

Tehát :ameik progit átengedi rakni azt átrakod, ameiket meg nem engedi azzal nem tucc mit kezdeni.

2013. aug. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem! Nem egészen, sőt egyáltalán nem így van, ez nem telefon, hanem tablet.

A tabletekbe van egy belső memória és egy internal SD. Úgy néz ki a dolog, hogy a belső memórián van maga a rendszer (az Android), s alaphelyzetbe ide is telepít minden alkalmazást, az internal SD szolgálja a nagyobb adattárolási lehetőséget elsősorban az applikációknak s ez még mindig a tablet belső "memóriája", tárhelye. Tehát úgy képzeld el, mint egy particionált winchestert, aminél az egyik partíción a rendszer van, a másikon azok az adatok amit oda másoltál, letöltöttél s amennyiben oda telepítettél, a telepített programok. Itt is van egy rendszer partíció, ez a belső memória és egy adatoknak, telepített programoknak szánt partíció az internal SD. Az SD kártya, amit csatlakoztatni tudsz, azt úgy hívják, hogy External SD, ide nem tudsz telepíteni (némi mókolással megoldható, de még mindig nem az igazi a mutatvány). Tehát a kérdésedre a válasz az az, hogy sehogy! Azért tovább fejtem a dolgot, hogy minden világos legyen. Egy tablet alaphelyzetben a belső memóriára telepít, amit ált. kicsire szoktak állítani, 1-2GB-ra, hogy a rendszer kényelmesen elférjen, s mellette maradjon pár 100MB esetleg 1GB hely. Ez azért jó, mert vannak olyan applikációk, amik csak innen futtathatók, tehát internal SD-re nem lehet áthelyezni, viszont épp ezért érdemes minden áthelyezhetőt áthelyezni, hogy az ilyen app-oknak legyen helye. Ezt pofon egyszerűen megtudod tenni, bemész a beállításokba, ott az Alkalmazásokra böksz, majd elég a letöltötteket áthelyezni, ez az első fül ezt látod először, tehát egy lista van a letöltött s telepített applikációkról, ráböksz az elsőre, majd lesz ilyen gomb, hogy áthelyezés SD kártyára, ráböksz arra, s át is kerül az internal SD-re. S ezt eljátszod a listában szereplő összes applikációnál, amelyiknél nem engedi, ott nyilván nincs mit tenni. Ezután telepíted play-ről az App Mgr III nevezetű applikációt, ez a jövőben az összes telepített app-nál elvégzi helyetted ezt a műveletet, így nem kell foglalkoznod a továbbiakban ezzel.

A 8GB kártyáért meg ne bánkódj, hogy megvetted, minden egyéb adattárolásra tökéletes, akár képek, videók, stb.

2013. aug. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most már minden világos :)
2013. aug. 17. 13:52
 4/4 Csóka Tamás válasza:

Szia, nagyon tetszett a részletes, érthető magyarázatod, de nekem sajnos ezzel nekem még mindig nem oldódott meg a problémám.

Például ha leszedem a Facebook appot, áthelyezem az internal sd-re, a program oda is kerül, de a programhoz tartozó adatokat továbbra is a csak 1 gigás belső tárhelyre menti. Ezzel lehet valamit kezdeni?

Előre is köszönöm a segítségedet.

Csóka Tamás

2015. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!