Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érintőképernyős ebook olvasó...

Érintőképernyős ebook olvasó gyorsabban merül, mint a nyomógombos?

Figyelt kérdés

Szeretnék e-book olvasót venni, de még csak puhatolózom a különböző fajták árai, tudásai után. Nem szeretnék több 10ezreset, de gagyi tudatlant sem.

Láttam érintőképernyőset és nyomógombosat is. De ha abból indulok ki hogy a mai okos telefonok gyorsabban merülnek mint a régi nyomógombosok akkor ez az e-book olvasóval is így van?


2013. aug. 11. 14:46
 1/5 anonim válasza:
Nem az érintőkijelző miatt merülnek gyorsabban a telefonok, hanem a kijelző, proci, wifi, 3g modem stb miatt. E book olvasóba olyat érdemes venni ami E tintát használ, és nem pld lcd panelt. a kettő között az a külömbség hogy az e tintás lapozásonként egyszer frissíti a képet, folyadékkristályos a kijelzője, kb mint a régi karóráké. Ennek köszönhetően nem rongálja, és fárassza a szemet, csak akkor vesz fel energiát ha lapozol, így nagyon sokáig bírja. Ha csak könyvet akarsz olvasni mi denképp ilyet ajánlok.
2013. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék több 10ezreset, de gagyi tudatlant sem" - pedig ha jót akarsz, az 20e felett kezdődik.


Az ebook olvasó és az érintőképernyős telefonok közt a legnagyobb különbség a kijelző. Teljesen más technológia!

A jó ebook olvasó e-ink kijelzős, míg a telefonok lcd-tft kijelzősek.

E-ink esetében nincs hátsó megvilágítás (ez fogyaszt sokat az lcd-tft kijelzőknél), energiát csak lapozáskor használ, így egy töltés akár 3-4 hétig elég.

(kapható lcd kijelzős, ebook olvasónak árult készülék is, de azt NE vedd meg!, csak e-inkes olvssót vegyél, ha tényleg olvasásra kell)

[link]


Az érintőképernyős valószínüleg többet fogyaszt, de még ez is 2-3 hétig! elvan egy töltéssel (az ujabb ebook olvasóknak, pl.: Kidle Paperwhite-nak van egy beépített világitása is, a kevesebb üzemidő lehet e miatt is)

2013. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Kindle Touch-nak is ugyanolyan a kijelzője mint a sima Kindle-nek. Az "érintés"-érzékelés nyitja a kijelző pereménél van. Jobban megnézve az olvasó talán egy milliméterrel vastagabb mitn a gombos Kindle, és a kijelző kb. ugyanennyivel mélyebben van. A süllyesztett peremben vannak infra érzékelők és infra sugárzók egymással szemben, és az infra sugár útjnak megszakításáát érzékeli érintésnek.


Először nem hittem el, de kipróbáltam, megfelelően közelítve egy élére állított papírcsíkkal is érzékeli az érintést úgy, hogy nem ér hozzá a kijelző felületéhez (ha kapacitív lenne, a papír közelségét nem érzékelné)


Üzemideje így is 2-3 hét, vagy többezer lapozás. Bekapcsolt wifivel természetesen kevesebb.

2013. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kerestem egy linket is a kijelzőről, de a gyakrikerdesek idióta cenzurája nem engedi berakni. Szerintük a cnn.com egyik cikke már linkrövidítés, háromszor visszadobta, hogy tegyem be az eredeti címet.


Aki nem tud egy szűrőt normálisan leprogramozni, miért nyúl hozzá, kedves rendszergazdák.



http://edition*cnn*com/2011/09/29/tech/gaming-gadgets/kindle-touch-screen


* helyére tegyél pontot, és ott a cikk

2013. aug. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, már egy picit tisztábban látom a helyzetet erről a kijelzőről.

A több 10ezres kijelentést pedig úgy kell érteni, hogy láttam én neten ebook olvasót pl 110ezerért is. Igazából meg sem néztem mit tud, mert nekem az a horror kategória.

25-30körül gondolkoztam az árakat tekintve.

2013. aug. 11. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!