Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az erősítőmben elszált az...

Az erősítőmben elszált az egyik kondi mit lehet ilyenkor tenni? Mitől van?

Figyelt kérdés
Magának az erősítőnek semmi baja mert mind a két csatornája szól. Hallgattam a zenét és egyszercsak pukkadt/durrant valami és láttam egy kis füstöt is, meg éreztem az égett szagot. Nem merem azóta használni nehogy valami baja legyen neki. Mit lehet ilyenkor tenni? Talán egy kis áramingadozástól szált el a kondi?
2013. aug. 15. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Az erősítőkben nagyon sok kondi van. Kezdve a primer oldali zavarszűréstől, a pufferkokondin át, a csatoló kondenzátorokig.

Javítása nagyon egyszerű. Ki kell cserélni a szétégett alkatrészt. A NyÁK-ot kijavítani - ha szükséges.

Ezek után, ha más baja nincs, minden rendben lesz.

Azt jól teszed, h amíg nincs megjavítva, nem használod.

Sok sikert! :)

2013. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyébként az elektrolit kondenzátorok idővel képesek elszállni. Javíthatsz a dolgon, ha a cserénél nagyobb feszültségtűrésű kondit veszel bele.
2013. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. aug. 17. 12:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy télleg egy elektrolit kondenzátor szállt el benne, azt még megkérdezhetem, hogy e fajta kondenzátornak mi a szerepe az erősítőben? Mert az az érdekes, hogy az erősítő kifogástalanul működik.
2013. aug. 17. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hol található, kapcsolási rajzból kiderülhet. Esetleg az értékéből lehet tippelni. Amúgy lehet csatolókondenzátor, pufferkondenzátor, valamilyen időzítésben is részt vehet (pl koppanásgátlónál) szóval van egy pár lehetőség.
2013. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha le tudod olvasni az értékeket (µF, V) esetleg többet tudunk mondani róla. Méretei? Átmérő, magasság v hossz?


Ha kisméretű, akkor nem a táp pufferkondija. Ha az lenne, nem hiszem, h tovább működne úgy, h ne vennél észre vmi rendellenességet.

2013. aug. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van, táp pufferkondenzátora nem lehet. Viszont kisebb pufferkondenzátor igen. Mi az erősítő pontos típusa?
2013. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az erősítő típusa img stage line sta 700, a kondi egy ilyen fekete színű kb 5 cm hosszú henger alakú, az adatokra most így nem emlékeszem. Kettő darab van belőle gondolom a két csatornának van két kondija. [link]

így néz ki, de az adatokat nem tudom megmondani.

2013. aug. 18. 08:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Vidd el valami jó műszerészhez, aki szépen átnézi és megjavítja, ugyanis lehet, hogy valami más hiba is van, azért szállt el egy kondi...
2013. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!