Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az alább leírt probléma,...

Az alább leírt probléma, erősítő vagy érintkezés hiba lehet?

Figyelt kérdés

Már régóta csinálgatja az egyik Hangfalam, hogy nem mindig szól, ha feljebb veszem a csúszkát a centeren akkor elkezd recsegni majd van 1-2 olyan pont ahol elkezd szólni, de ha halkra van állítva akkor egyáltalán nem.


Érintkezés hiba nem lehet, csakis az erősítőben lehet a hiba ? Javítható dolog ?



2013. aug. 17. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen hangfalról van szó? Biztosan javítható, hisz mindent meg lehet javítani :D Pontos típust mondasz, megnézem van-e rajzom hozzá, és akkor előrébb leszünk.
2013. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy utána nézel nekem !


a pontos típus : GENIUS SW-5.1 Home Theater DHT-510

2013. aug. 18. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki, megtaláltam az erősítő típusát. Ugye a fő hangerőszabályzó egy motoros potméter. Sajnos úgy fest, hogy ez készül meghalni (kontakthibás), ezért csak adott ponton szól az a bizonyos hangszóró. Na ez nem éppen egy jó hír, ugyanis egy hat csatornás motoros potméterről van szó. Nem egyszerű darab, tehát nem épp mókás dolog cserélni.


Nem tudom, mennyire értesz hozzá, több dolgot lehet tenni az ügy érdekében:


1) Vadászni egy megfelelő potmétert a neten. Talán külföldi oldalon találsz.


2) Vadászni egy ilyen mélynyomót, szettet, amiben megvan a potméter, és működik is remélhetőleg.


3) Megpróbálkozol a poti javításával. Ehhez először ki kell forrasztani, aztán szétszedni, áttörölni alkohollal, aztán egy kis grafitos zsírral bekenni (puhább grafitceruza belét szilikonzsírba reszelve is megfelelő kenőanyagot kapsz). Ha összerakod hibátlanul, akkor működni fog. Viszont ha elrontod, rosszabb is lehet.


4) Fix ellenállásokat forrasztasz be, és innentől kezdve nem tudod állítani az 5.1-en a hangerőt, csak a forráson.


5) Építesz egy új hangerőszabályzót. Ehhez talán a legjobb 3 darab lm 1036, egy motoros enkóder, és 3 digitális potméter. Viszonylag bonyolult megoldás, viszont gyakorlatilag örökéletű lesz.


6) Veszel három darab sztereó potmétert. Az első hagyományosan kilóg, rákerül a régi hangerőszabályzó. A másik kettőt pedig mechanikusan összekötöd vele, hogy együtt fussanak, plusz még akár a motort is.



Az 5-ös, 6-os megoldáshoz már igencsak barkácsolni kell.


Persze érdemes meggyőződni, tényleg a potival van-e a hiba, de úgy kb 95%, hogy igen. Ha értesz hozzá valamennyire, akkor szívesen leírom hogy derítheted ki.

2013. aug. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is minden tiszteletem a tiéd, hogy segítesz és ezt köszönöm is!


az a baj, hogy nem igazán értek a mechanikához, úgyhogy lehet az 1-2-es pontnál kéne maradnom, csak azt se biztos hogy betudnám szerelni úgy, hogy jó legyen.


Lehet egyszerűbb lenne elvinni valami szerelőhöz, csak kitudja az meg alapból mennyit kérne el csak attól, hogy "rá néz". Néztem nem egy drága darab ez a hangrendszer, 15 HUF-ért már beszerezhető, pedig szerintem az ár mellett egy tökéletes hangrendszerről beszélünk, nagyon szépen szól és jó erős is.


Amúgy hogy értetted, hogy kezd meghalni a poti ? azt jelenti hogy hamarosan az egész elromlik, vagy csak nem fogom tudni szabályozni a hangerőt, vagy ez mivel járhat a későbbiek folyamán ?

2013. aug. 18. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy előbb utóbb az adott csatorna egyáltalán nem fog szólni, és jó esély van rá, hogy hamarosan a többi pálya is elkezdhet kikopni.


Szerelő szerintem nem vállalná a javítást, max a cserét.


Végül is a poti szétszerelése sem nagy ördöngösség, de egy kisebb satu azért nem árt hozzá, meg pár szerszám. Én elsőként biztos, hogy megpróbálnám a potit megjavítani.


Most megnéztem e-bay-en van belevaló poti



[link]


Viszont, ha mégsem riadsz vissza egy kis mechanikai munkától, van ilyen is:


[link]


Tehát lényegében max 6000Ft-ból megvan. Ha a potit cseréled, és nem a távirányítósat faragod bele, akkor elég egy páka, ónszippantó, és ón a cseréhez. Ez a poti javításához is kell egyébként.

2013. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ez szomorú hír bizony, még átgondolom akkor, hogy minél maradok de valamit mindenképpen csinálni kell.

Mennyi idő lehet, míg a potméter teljes mértékben feladja a szolgálatot ? vagy ez buta kérdés, változó ?

Köszönöm, hogy utána néztél a dolgoknak, már legalább van akkor honnan elindulnom ! :)

2013. aug. 18. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tekergeted, akkor elég sok idő. De ha lecseréled alps potméterre, akkor az már sokkal tovább fogja bírni, sokkal jobb minőségű.
2013. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, hogy segítettél! : )
2013. aug. 19. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!