Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy Dual Core 1.5 Ghz s...

Van egy Dual Core 1.5 Ghz s tabletem. Ez akkor azt jelenti, hogy a proci 3ghz?

Figyelt kérdés
2013. aug. 17. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 2db 1,5 GHzen működő mag van benne.
2013. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1 már jól leírta. Másik, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy milyen típusú egy processzor. 1.5 GHz A9 lassabb, mint egy szintén 1.5 GHz-s Krait.
2013. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem , sosem adódik össze az órajel
2013. aug. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, de akkor mivel jobb a Dual Core, mint a Single Core?
2013. aug. 17. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal.
2013. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy DualCore processzor egyszerre két szálat tud végrehajtani, míg egy SingleCore csak egyet. Ha a szoftver kihasználja ezt, és több szálon végez számításokat, akkor gyorsulni fog tőle, illetve több szoftver párhuzamos futása is - mivel egy modern operációs rendszerben mindig több alkalmazás fut egyszerre (még ha te ezt nem is feltétlenül látod), emiatt mindenképp előrelépés az egymagos megoldásokhoz képest.
2013. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy virtuálisan összeadódik. Fizikailag 1,5 GHz, de virtuálisan 3 GHz, mivel többet tud feldolgozni. Nekem ezt mondták szaküzletben, mikor feltettem eme kérdést.
2013. szept. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a szaküzletben hülyeségeket beszélnek. Ugyanis ahhoz, hogy egy alkalmazás 2x olyan gyorsan fusson egy duplamagos processzoron, mint egy egymagoson (azonos magonkénti teljesítményt feltételezve), ahhoz úgy is kell megírni, ami egyáltalán nem triviális feladat, legtöbb alkalmazás megírásánál nem is bajlódnak vele. (Legtöbb esetben teljesen új algoritmusokra van szükség, amelyek nem is feltétlenül skálázódnak lineárisan, azaz többszálas végrehajtásra esetén nem +100%, hanem kevesebb lesz a javulás, de legalább lesz.)
2013. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!