Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit vegyek? SAL PA 25 Active...

Mit vegyek? SAL PA 25 Active vagy kb 30. 000 Ft-ig hifit?

Figyelt kérdés

Hangszórót szeretnék cserélni, a SAL-ról olvastam, hogy nem a legjobb, de pont az igényeimnek megfelelő lenne, és árban is jó.

Ha hifit vegyek, írjatok konkrét típust. Csak zenehallgatáshoz és kevés filmnézéshez kellene. Azért nem hifit keresek elsősorban, mert a hangján kívül minden más felesleges rajta. Ha mégis hifi ajánlotok, legyen valamilyen bemenete amivel összetudom a géppel kötni, illetve egy SPDIF bemenet is jó lenne.


2009. okt. 28. 19:23
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
Csak annyit mondhatok, hogy én már vettem SAL hangszórót. Csak úgy magában, nem aktívat. Kocsiba kellett. De mikor összehasonlítottam az ócska, régi Videotonnal, már az órámat néztem, hogy meddig van nyitva a bolt, és vajon sokat kell-e veszekednem, hogy visszacseréljék. Minimum feleakkora csak a hangereje, mint a Videotonnak, pedig az se nagy szám. A SAL az olcsóbb kategóriába tartozik (sztem javarészt kínai anyagokból dolgoznak, azt meg tudjuk, milyen). Végül meghagytam, azt szereltem a kocsiba, de mai napig átkozom. Nem lehet vele döngetni normálisan.
2009. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:

A SAL PA 25-ben én is gondolkodom, gyanakvással fogadtam, mert az ára elég olcsó, bár többen én sem szánnék elre a célra. Más meg ennyiért nincsen. Én házibukilra szeretnék olcsó hangtechnikát, kis mikro, vagy minihifik nem igazán alkalmasak erre. Most ezt a SAL-t a mediamartban lehet kapni, tegnap láttam. Ki is próbáltam, mert össze volt kötve egy DVD lejátszóval. Elég jól szólt, bár a feléig hangosítottam csak fel, addig jó volt. És elég jól is néz ki. Ilyen kategóriában nézegettem, más aktív hangfal SAL PA 30PRO ACTIVE, de talán darabja 50 ezer. Ami van még, bár különálló erősítővel Omnitronic combo 70, vagy Wharfedala pm500, de azok drágák (80, 95 ezer).

Minihifiben az LG FBD103 lenne jó. Két hangfal, DVD lejátszó, USB, 2 mikrofonbemenet ezen is van és 50ezer körül kapható. Régen sokkal több volt a nagy hangú minihifi választék, most a házimozi a divat.

2009. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első, de mégjobban a második válaszadónak. Sajnos az említett üzlet nincs a közelemben, meg nem is nagyon ismerem (vidéki vagyok), így nem tudom kipróbálni, pedig vásárlás előtt engem is érdekelne a hangja.
2009. okt. 29. 17:39
 4/32 anonim ***** válasza:
Vegyél 5.1-es rendszert, somogyit nem nagyon ajánlom. Én is úgy szabadulok a sal hangfalaimtól, ahogy tudok. Inkább keresek valami régebbi orion hangfalakat...
2009. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
5.1-et nem akarok, egyrészt bőven elég a stereo, filmnézéshez, már amennyit nézek bőven megfelel, másrészt elhelyezni sem tudom megfelelően, harmadrészt meg éjjel nappal szórakoznék, hogy szóljon elől hátul meg középen is. Tudom miről beszélek, volt már 5.1-em.
2009. okt. 30. 18:01
 6/32 A kérdező kommentje:
Egyébként gondolkoztam az 5.1-en is, ami úgy árilag jó lenne az a Genius Home Theater, de nem veszek a fentiek miatt, meg a Genius márka nálam már leszerepelt. Geniuson gépelek, hangos meg kontaktos is. A Genius egerem meg ott van a szekrény alján.
2009. okt. 30. 18:06
 7/32 A kérdező kommentje:
14:32-es, ha visszanézel még erre, és esetleg megvetted, írd már le, hogy milyen!
2009. okt. 30. 20:02
 8/32 anonim válasza:

Itt a 14:32-es. A SAL-t most nem fogom megvenni, mára kellett volna, mert estére szerveztem egy black night bulit, az egyik haver hoz felszerelést. Az sem nagy szám, régi pioneer hangfalak és erősítő, de jól szól, leszünk vagy 35en, és oda már nem elég a kis minihifi.

Ha a SAL-t gagyinak tartják, akkor megnézném azt a jó minőséget, főleg 5.1-ben, amit 30ezerért kapni lehet.

Számítógép hangszórók terén lehet csak ilyesmit találni.

A lényeg, ha veszel, fadobozos legyen a hangszóróház, ne pedig műanyag. Én sem vettem a géphez külön hangszórókat, hanem rákötöttem a minihifire. Lakásban bőven elég.

5.1-et meg nem a zenehallgatásra találták ki, esetleg ha a két eső hangszóró komolyabb, akkor jó lesz sztereo módban. Egy haveromnak olyan van, de akkora az első bal és jobb hangfal, hogy külön mélyláda nem is kell a házimozi rendszerhez, mert leadják a mélyfrekvenciákat is, csakhát költséges.

Itt van kategóriánként választék:

[link]

[link]

[link]

[link]

De a SAL hangfalakon még gondolkodom, mert így, hogy láttam, tetszik, csakhát más dolgokra is kell költeni.

2009. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a linkeket!
2009. okt. 31. 16:45
 10/32 anonim ***** válasza:
Nah megvetted? Bevállt? mert én is gondolkodok rajta!
2009. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!