Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Már-már nagyon zajosan kattog,...

Már-már nagyon zajosan kattog, cicceg a tv a tápkábelnél, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy új Samsung plazma tv-t és már hónapok óta ki és bekapcsolt állapotban is kattog, cicceg a tápkábelen lévő két rápattintós mágneses szűrő környékén de van hogy a tv-be bemenő dugaljnál is. Néztem minden konnektort, mind földelt, a ház kb 5 éve lett teljesen újra kábelezve. A tv-n nem látni semmi hiba jelét, csak nagyon zavaróan hangosan tud kattogni. Azt figyeltem meg hogy általában nappal és este felé zajosabb de éjszaka és hajnalban szinte alig hallható. Az utóbbi időben észre vettük hogy a mosógép és az egyik számítógép tápja is elkezdett (lehet nem most kezdett el, csak most vettük észre) kattogni. Amúgy pár éve volt egy régebbi plazma panasonic tv-nk, ami szintén adott ki ilyen de annyira halkan hogy szinte rá kellett tapadni füllel a tv-re hogy halljuk. Szerintetek mitől lehet ez? Mivel lehetne megoldani? Lehet hogy az elmű oszlopáról jön rosszul valami, vagy a villanyóránál van valami probléma? Csak találgatok, mert az elektromossághoz egyáltalán nem értek.

2013. aug. 20. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor hivj egy villanyszerelőt,ha minden kattog. Vagy ha az se tudja akkor egy szellemirtót. xD
2013. aug. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy ehhez hasonló szűrő van rajta 2db a kábel két végén. Ezt nekem kellett rápattintanom.


[link]

2013. aug. 20. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is samsung plazmám van és a tv mögött egy csomó kábelköteg ,de nem használok ilyet, mégse pattog.
2013. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neked nincs beépítve a kábeledbe ez a szűrő? mert a régi pana plazmánk kábele olyan volt, hogy az egyik végén volt egy "gumó" :) mert abba gyárilag be van építve.

Lehet megoldaná a problémámat egy olyan tápkábel?

2013. aug. 20. 15:17
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy kis kiegészítés.

Végigmentem a lakáson és minden elektromos készüléket meghallgattam közelről és ha nagyon halkan is de szinten mindnél tapasztaltam ezt a ciccegős hangot. Lehet akkor tényleg egy villanyász kell ide ^_^

2013. aug. 20. 16:50
 6/7 JulesM111 ***** válasza:

Jó reggelt Kedves Kérdezö!


Kapcsold le a fökapcsolót, hogy ne legyen áram sehol. Vegyél elö egy fázisceruzát, a biztonság kedvéért ellenőrizd, majd egy csavarhúzó segítségével szereld le a konnektorokat, és a vezeték becsatlakozásoknál a csavart húzd meg, vagy ha a fali konektor sérült, elszenesedett cseréld ki.

A ciccegést az js okozhatja, hogy ha a régi szoci rendszerben épített alkesz villanyosok a fali kötődobozban kötögettek, majd szigetelőszalagoztak. Itt érdemes normális sorkapocs jelleggel ismét osszekötni a kábeleket.

2013. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én akkor szoktam ciccegni, ha valamit nem hiszek. Lehet, hogy csak nem jó csatornákat nézel, sok a hazugság, és csak a nemtetszésének ad hangot.
2013. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!