Tabletet lehet használni E-book olvasónak is, vagy vegyek inkább E-book olvasót?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor milyen program kell a tablethez, hogy Word illetve Pdf formátumot tudjon olvasni?

2013. aug. 21. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tabon is lehet olvasni. A különböző fájlformátumok megnyitásához meg baromi sok alkalmazás van. Tetszés szerint lehet válogatni közülük. Android rendszer esetén ott a Play áruház ahonnan le lehet tölteni. Elég rákeresni az adott kiterjesztésre és máris lesznek találatok. Nem lesz gond se a doc, se a pdf, se a djvu vagy akár az epub fájlokkal.

Ami viszont az ebook olvasó mellett szól, hogy sokkal jobb az üzemidejük, az eink kijelző sokkal szembarátabb.

Ha olvasáson kívül másra is használnád az eszközt pl. videónézés, skype, e-mailezés akkor inkább a tab lenne a célszerűbb. Ha csak olvasni szeretnél rajta, akkor meg ebook olvasó.

2013. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

en iphone-on szoktam olvasgatni,de ugyanugy megy ipaden is .2megoldas van: az okosabb es a bonyolult amator.

okosabb verzio: toltsd le: iBook (itt tudsz letolteni ingyenes konyveket is ,nemcsak angol nyelven,hanem magyarul is!!!)

bonyesz : pdf fajlt kuldd el magadnak (vagy az ipaden beallitott email cimre) emailben ,es az ipaden nyisd meg.ennyi.

ha nem ertheto ,irhatsz privatot is.

2013. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 pinkpancser ***** válasza:
100%
Olvasni kb mindenen lehet ami meg tudja nyitni, de ha nem zavar, hogy csak olvasáshoz hordozol magaddal egy kütyüt, akkor jobb egy ebook olvasó. Ugyanis az epapír kevesebbet fogyaszt mint a tablet és nincs háttérvilágítása ami főleg sötétben olvasásnál kíméli a szemet, és napfénynél is jobban olvasható mint az LCD.
2013. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát használni lehet, kérdés mennyit olvasol és mire használnád amúgy.

Ha tableted már van, és 1-1 könyvet elolvasnál rajta, arra bőven elég. A programot nem tudom, de google a barátod és itt is kaptál tippeket. :)

E-olvasó akkor jó, ha sokat olvasol. Pdf-hez viszont nem a legjobb választás, mert nem szokták optimalizálni, széttördeli a sorokat, a legtöbb olvasónál bonyolult belenagyítani úgy, hogy használható legyen. Viszont hetekig nem kell tölteni és nem fárasztja a szemet. Én szeretem, és egy tabletre igazából semmi szükségem, ha épp nem vagyok gépnél, kibírom facebook nélkül, hetekig megvagyok angry birds nélkül, stb. :D

Tableten hosszú távon nekem kifolyik a szemem, akár fekete alapon, akár fehéren olvasok, fényerő ide, vagy oda. Viszont tanuláshoz be szoktam nyúlni, mert összevissza ugrálni és keresni egyszerűbb, mint az olvasómon. :D

Szóval szerintem mérlegelj, mire van szükséged inkább, mire használnád, és ha van lehetőséged, próbáld ki pár órára mindkettőt.

2013. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat!


Nekem elsősorban könyvolvasásra kellene, mert találtam a neten e-könyveket, de kinyomtatni drága volna.


De az sem baj, ha másra is tudnám használni. Lehet, hogy a tab mellett döntök.

2013. aug. 22. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!