Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik TV-t a legérdemesebb...

Melyik TV-t a legérdemesebb megvenni a következők közül: LCD, Plazma, vagy pedig LED? Indoklást is kérnék, az segítene dönteni.

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyértelmű led.Nagyon szép,kristálytiszta képe van. Aztán a plazma, az is nagyon szép, és 100hz fölöttiek, ergo nem fájdul meg a szemed. Én LCD ellenes vagyok :(
2009. okt. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ja, meg a LED TV lapos mint egy palacsinta, felrakhatod a falra mint egy festményt.

Ám az ára kb duplája a full HD LCD-nek. Mégis inkább a LED-et válasszam?

2009. okt. 29. 22:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Az lcd se villog: folyadékkristályok vannak benne, nem képcső:)

Ehhez pedig egy normális tv szolgáltató is kell...

2009. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
LED, utána LCD, és a legrosszabb a plazma, mely rövid élettartamú, gáz van benne, mely szennyezi a környezetet, és pl. play station-höz jobb az lcd, ezt a sony szerv. mondta...
2009. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
LCD a legjobb bármelyik konzolhoz LED-ről nem tudok nyilatkozni
2009. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ó, mamma mia. Persze, hogy a Sony azt mondja, hogy a Playstationhöz LCD a jó, mivel a Sony csak LCD-t gyárt. Bezonyám, hogy plazmán is szép a játék.


LED: Az is LCD, csak vékony tud lenni a panel mögött lévő világítás hiánya miatt. Egyébként egy JVC LCD-vel összehasonlítva borzalmasan gyenge képe van, pl. a 85%-os szürkét már nem lehet rajta megkülönböztetni a fehértől, ill. a színezete is gáz, szóval a vékonysága az egyetlen "előnye" (ami funkcionálisan majdhogynem mindegy, annyi, hogy vagányul néz ki kikapcsolva).


Kettővel ezelőtti: fejtsd már ki, hogy a plazmában lévő gáz hogyan szennyzi a környezetet. Másik: a plazmatv élettartama Panasonicnál kb. 100000 óra, az LCD-ké meg 60000, de ha a fele igaz ezeknek, akkor is hamarabb lecseréli az ember "idejétmúltsága" miatt ezeket.

2009. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hátt...én az LCD-t ajánlanám.. nekem ilyen van és nagyon megvagyok vele elégedve :D [link] 1_2.jpg
2009. okt. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem mindenki cseréli 2 havonta a tv-jét mint te... ha valaki vesz, vegyen jót, és akkor lcd-t vagy led-et...
2009. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Számold már ki, hogy 30000 óra napi 10 óra használat mellett hány év... Nem 2 hónapról beszéltem. Az igaz, hogy ha már vesz az ember, akkor jót vegyen, de akkor:


1. Panasonic plazma


2. JVC LCD


A Samsung-féle LED tv ótvart meg el kell felejteni, csak a nagy marketing van, képminőség sehol, meg lehet nézni.

2009. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nkem van LED, és LCD tv-m.

Régen plazmám volt, de eladam, mert már csak alkatrésznek volt jó.


A ledet azóta egyfolytában nézem (blu-ray disc-kel.)

Szép, éles kép, még a nem hd film is élvezhető rajta, nem úgy mint az lcd-n.

2009. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!