Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Táblagépeknél számít valamit,...

Táblagépeknél számít valamit, hogy Intel Atom, vagy ARM architektúrájú processzorral szerelték a készüléket? Fel lehet tabletekre pl. Photoshopot telepíteni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy egeret, billentyűzetet lehet hozzájuk csatlakoztatni.

2013. aug. 23. 16:20
 1/2 Drone007 válasza:

Nagyon is számít, bár inkább az, hogy milyen oprendszer fut rajtuk. A legújabb ARM procikat már windows alapú gépekbe is beszerelik, de olyan tabletben, amiben arm van többnyire csak android fut, ami nem oprendszer (szubjektív vélemény), csak egy erősen korlátozott, ellenőrzött és lebutított linux disztro. Ezeken nem fut a photoshop semmilyen formája, rendes programok se nagyon mennek rajtuk, munkát nem lehet velük végezni, végül is nem is erre találták ki őket, hanem tartalomfogyasztásra.

Photoshophoz minimum windows vagy osx oprendszer kell (az osx nem ios!!!) Emellett photoshophoz nem árt normális videokártya (min 500Mb rammal), és min 2Gb memória. Ezeknek az egyszerű táblagépek messze nincsenek birtokában, a jobbak meg olyan sokba kerülnek, amiért egy értelmes ember kategóriákkal jobb notebookot vehet (3-400e HUF)

Szvsz ezt a tabletes photoshopozást inkább felejtsd el, hacsak nem vet fel a pénz.

2013. aug. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, kösz! Magam is utánanéztem kicsit, a mai világban villantáson kívül semmire nem használható egy tablet - legyen akár noname olcsó, vagy drága márkás kütyü.


Már nem is értem minek veszik annyira - egy mobiltelefon (mind méretben, mind tudásban) hozza táblagépek szintjét, vicc...

2013. aug. 24. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!