Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mindig Tv + parabola antenna...

Mindig Tv + parabola antenna = Fogható digitális csatorna?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kétségeim támadtak. Egyelőre parabolával nézem a földfelszíni csatornákat. De már kihozták a MindigTv box-ot , antennával együtt. Rákötöttem a boxot a tv-re, de a box egyelőre még mindig csak a parablával van összekötve mégis működnek a Mindigtv-s csatornák. M1hd, m2hd, duna hd, duna world. rtl és tv2 még nincs mert itt október 31-el lesz lakapcsolás. A boxxal fogott csatornák nem ugyan azok mintha csak parabolával használnám, a csatornák neve is más ugyebár. A kérdésem hogy foghatom parabolával a mindigtv csatornákat?! A kérdés hogy ez október 31 után is menni fog? tudom hogy akkor a földfelszíni sugárzás szűnik meg, de akkor is!?


2013. aug. 23. 19:59
 1/3 A kérdező kommentje:

Megvan van a válasz:

Közösségi műholdas rendszerek bekezdés.

[link]

A parabolához van egy multiswitch nevezetű kütyü ami alkalmas a dvb-t adások vételére.

2013. aug. 23. 20:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb, ha szakembert keresel, mert láthatóan nem vagy tisztában a dolgokkal. Ha kihozták az antennát és a boxot, akkor miért nem szerelték fel?


"Egyelőre parabolával nézem a földfelszíni csatornákat."


Parabolaantennával nem tudsz földfelszíni csatornákat nézni. Ha a TV2-t és az RTL Klubot műholdról nézed, akkor valamilyen előfizetésed van, ez esetben nem kell váltanod.


"Rákötöttem a boxot a tv-re, de a box egyelőre még mindig csak a parablával van összekötve mégis működnek a Mindigtv-s csatornák. M1hd, m2hd, duna hd, duna world. rtl és tv2 még nincs mert itt október 31-el lesz lakapcsolás."


Szerintem egyszerűen annyit tettél, hogy átfűzted a Mindig TV beltéri egységen a meglévő müholdvevő jelét. Egyebekben az is egy logikai csavar, hogy azt írod, a parabolával fogott Mindig TV csatornák jönnek, majd utána azt, hogy mégsem, mivel a Mindig TV pont azokat a csatornákat sugározza, amiket felsorolsz. Egyebekben az ország egészében elérhetők már jelenleg is a Mindig TV csatornák, október 31-én csak az analóg lekapcsolás lesz, 2008 ősze óta párhuzamos sugárzás folyik.


"A kérdésem hogy foghatom parabolával a mindigtv csatornákat?!"


Előfizetsz valamelyik szolgáltatásra és ott több más csatorna mellett a Mindig TV csatornái is elérhetők. De ha csak a 7 csatorna kell, ez felesleges.


"A kérdés hogy ez október 31 után is menni fog?"


Október 31-én az M1, a TV2 és az RTL Klub földi analóg sugárzása fog megszűnni azokon a területeken, ahol még működik. Ez semmi mást nem befolyásol csak azt, ha valaki szoba- vagy tetőantennával rendelkezik és csak ezt a 3 csatornát illetve esetleg helyi, vagy szomszédos országok csatornáit éri el.

2013. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én értem, te nem érted amit leírtam, pedig érthető.

Mégegyszer:

Nincs parabolához (digitv, upc stb) boxom, van egy switch a parabolához, onnan jön egy koax. az van bedugva a tv-be és ezzel tudom fogni a földfelszíni analóg adásokat!!!! nincs előfizetésem, nuku. Megkaptam a mindigtv boxot, rádugtam a boxra a parabola!!! koax kábelét és működnek a Mindigtv csatornái. Igen azok mert a M1hd, m2hd, dunahd és duna world csatornák vannak amik ugye a mindigtv csatornái, az analógon más fogható.

Nem értettem a dolgot hogy lehetsége parabolával dvb-t jelet fogni, de ezen az oldalon leírják:


Közösségi műholdas rendszerek bekezdés.

[link]


Nekem egy ilyen switch van a parabolához, ez a titok amit nem tudtam.

Az hogy parabolával miért megy az analóg földfelszíni azt nem tudom, előfizetés és mindigtv boxon kívül más nincs.

Elképzelhető hogy a linken olvasható multi-switch a ludas.

2013. aug. 23. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!