Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tudtok nekem mutatni a neten...

Tudtok nekem mutatni a neten olyan videót, ahol Plazma és LED tv-t egymás mellett mutatnak és lehet látni a különbséget?

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem sokat érsz ezekkel a képekkel/videokkal. A felvétel, a visszajátszás mind-mind rontanak a valóságon. Egyáltalán nem azt látnád, mint amit az alábbi ajánlatom esetén.

A legjobb, ha bemész egy üzletbe és megkéred az eladót, h állítsa egymás mellé az általad kijelölt 2 készüléket. Ha potenciális vevő vagy, ezt meg is fogja tenni Neked. Fellépés kérdése.

2013. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=4CQe5PxPV3o

bal oldali a led jobb a plazma azthiszem

de leírást nem adok hogy melyik milyen mivel ha akarnád megkeresnéd és elolvasnád úgyis

2013. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek, azt hiszem megnézek párat egymás mellett élőben, de ezen videó alapján egyértelmű, hogy melyik a szebb :)
2013. aug. 28. 23:19
 4/8 Osynho ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a legtöbb üzlet nem ideális a tv-khez. Vagyis nem olyan a környezet, mint egy nappaliban, gondolok itt a fényviszonyokra, stb. Szóval egy rendes, sötétített, félhomályos teremben nézd a két megjelenítőt. A MediaMarktban a polcokra kidobált tv-k nem alkalmasak a valós véleményalkotásra.
2013. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont az a plazma baja amit az előző válaszoló írt,ha nem elsötétített szobában fogod nézni elég kaka lesz a képminőség az LCD/LED előnye,hogy nem muszáj hogy teljesen el legyen sötétítve a helyiség ahol nézi az ember.

De mindenképpen élőben hasonlítsd össze őket + ha TVadást nézel többet vagy PC-t esetleg konzolt is csatlakoztatsz hozzá akkor mindenképpen az LCD/LED TV-ajánlatos venni mert a plazma beéghet (bármit mondanak)+ leállnak a gyártással is.


[link]


[link]

2013. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Osynho ***** válasza:

Alapból elsötétített szobában nézek filmet. :) És az azért nem igaz, hogy "kaka" lesz a képminőség, de az tény, hogy a direkt napfény és pl a boltok neoncsöves megvilágítása nem kedvez egy plazmának (de ez nem is hasonlít egy az otthoni környezetre), mivel fényerőben gyengébbek az lcd-knél. Viszont nem is kell akkora fényerő, otthon úgyis leveszed róluk, ha nem akarsz megvakulni. Tehát nem muszáj teljesen sötét szoba egy plazam tv-hez, csak annyi, amennyi egyébként is ajánlatos a filmezéshez. A plazma házimozira való, nem barátok közt nézésre az ablakba téve. :)


A plazam további előnye az elképesztő kontraszt és igazi fekete, amit egy lcd soha se fog tudni, ezen kívül a mozgásmegjelenítésben is jobb, mivel maga a technológia erre lett kifejlesztve (szemben az lcd-vel, amit ugye állóképre találtak ki). Nincs külön háttérvilágítás, ami bevilágít és felhősödik, homogén a kép.


A beégés nem extrém körülmények között (fél napi egy állókép nézése) nem érinti a modern plazmákat, ami ottmarad, az is eltűnik gyorsan. A hátránya lehet egy plazmának a fogyasztása. Viszont érdemes kiszámolni, hogy ez évente mennyi pluszköltséget jelent, valamint, ha hozzávesszük, hogy egy hasonló tudású plazma mennyivel olcsóbb egy lcd-nél, akkor kiderül, hogy bőven megtérül.

2013. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 2 éve van LCD TV-m de nem tapasztaltam "felhősödést" sőt pár havernak én segítettem TV-t választani,és még egy sem jött ez miatt anyázni.

Elsötétített szobában nem igen jó TV-t nézni,mert túl nagy a kontraszt különbség,ami nem igazán jó az emberi szemnek,és ezt nem én találtam ki.

2013. aug. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezért kell a TV mögé 5-10W-os (ma már akár LED-es) lámpát tenni (akkor viszont 1-2W is elég), ami biztosít a szemnek egy alapfényt. Nálam így működik. Sőt. Mögöttem is van hasonló teljesítményű lámpa.

Én is plazma párti vagyok. Lassan 2 éve használom és nem panaszkodtam magamnak, h elolvastam egy 1-2 cikket arról, h melyiket ajánlják megvenni.

Ha szereted az iszonyú fényerőt és kontrasztot, akkor vegyél LED-es TV-t, ha szereted a lágyabb és részletgazdagabb árnyalatokat mind a sötét, mind a világos tónusok határain, akkor vegyél plazmát. A fogyasztásbeli különbség pedig egyáltalán nem jelentős. Nem nőtt a villanyszámlán, mióta kicseréltem 26 éves CRT készülékemet (kb. 100 W-os, 67cm-es volt), miközben nem változtak TV-zési szokásaim.

2013. aug. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!