Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik belépő szintű tabletet...

Melyik belépő szintű tabletet vásárolnátok meg a jelenlegi Euronics akcióból a Sencor Element 8 V3 modell és a Wayteq XTAB 70 QCI közül és mik az érvek?

Figyelt kérdés

Egyikkel sem játszanék, a Samsung S3-on sem teszem sosem, otthoni ágyból olvasásra, netezésre (wifi), fotók, videók megmutatására (nagyszülők, stb) kellene.

- A Sencor elég noname-nek tűnik, a Wayteq-et megbízható márkaként ismerem, több autós gps-em is volt tőlük és másnak is bátran ajánlottam.

- A Sencor nagyobb kijelzős, de kisebb a felbontása. Nem tudom melyik néz ki jobban élőben?

- IPS-es mindkettő, de bekapcsolva nem láttam egyiket sem még.

- A Sencor aluhátlapos, a Wayteq alumínium unibody.

- A Sencor 2x 1,6 Ghz-es, a Wayteq 4x 1,5 Ghz, de azt olvasni róla többhelyen, hogy elég lassú és inkább 2 magos teljesítményszinten van csak.

- A Wayteq grafikus megjelenítéséért felelős chipje sok programmal nem kompatibilis, lassú és játékra egyáltalán nem alkalmas, állítólag még egy Antutu tesztprogi sem indul el vele, viszont a Sencorban lévőről nincs adat és vélemény.



#tablet #tablet pc #WayteQ #Euronics #GPU #Sencor #CPU #sencor 8 v3 #wayteg xtab-70 qci
2013. aug. 30. 14:10
 1/7 Hironnad válasza:
Ha nem akarsz játszani, akkor én a Sencor-t választanám, csak a prociból kiindulva. Amúgy szerintem az Euronics-nál mindegy melyiket veszed, mert nem szoktak extra xar cuccokat árulni, nah meg ha gond van ott a garancia...
2013. aug. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja! Ott a garancia, csak nem mindegy, hogy 1 hónapig tart a szerviz vagy 1 hétig.

Wayteq GPU-ban gáz inkább, lehet, hogy erre gondoltak többhelyen mikor azt írták, hogy lassú. Mert önmagában normál használat esetén a hardvernek a kellő gördülékenységet ki kellene szolgálnia! A wayteq nagy háttérrel rendelkezik Magyarországon ezt értem a szakmai/szervizes háttérre s a felhasználói bázisra egyaránt.

Antutu-val ne foglalkozz, ha nem kell játékra!

Sencornál utána kellene nézni annak, hogy mennyire van magyar képviselet, szakmai háttér ilyesmi, ezen dől el az, hogy mekkora bonyodalmat okoz a Euronicsnak a gariztatás.

Úgy egyébként a hardverről: gyak. még ha nem is kell játékra, arra is tökéletes, a kijelző felbontásban kevesebb, mint a wayteq, ez szabad szemmel is baromira feltűnő, egy laikus is látja a különbséget. Töltőjére sokan panaszkodnak, akkuban szintén nem bajnok, 3 óra alatt lemerül. Wayteqnél a négy mag miatt, s a gyengébb GPU miatt úgy gondolom, hogy ez kb. 0.5-1 órával több lehet, természetesen a fényerő csökkentésével még tovább tudod ezt kitolni.

Mondod te is, hogy a Wayteq GPU-ja játékra alkalmatlan, valóban így van, de ha egyszer neked nem kell játékra, akkor nem igazán értem ez miért szempont. Médialejátszás terén még ez a GPU is kiszolgálja akár a FullHD filmek lejátszását is, így nem hinném, hogy ezzel nagyon kell foglalkoznod. 2D-s "lötyögős" játékok így is elfutnak majd rajta pl. where is my water, cute the rope, angry birds stb. Ha már médialejátszás Wayteq-en ott a Fuso TV alkalmazás, amivel rengeteg ingyenes s magyar tartalmat elérhetsz.

A felbontás miatt javaslom, hogy nézd meg mindkettőt, hatalmas a különbség.

2013. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy inkább a Wayteq xTab-70dci-t kéne venned ezekre a dolgokra, mert az ezeknél pl. gyorsabb, de ezen is van Wayteq táblamagazin egy csomó ingyenes magyar újsággal.
2013. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A plusz egy coll a legcsábítóbb. 8-asat szeretnék minimum. Más helyeken a Sencorral azonos teljesítményűek 45 körül mozognak. (Pl. Prestigio)

Viszont félek a kínai IPS kijelzőtől is és sajna bekapcsolva eddig még nem próbálhattam semmilyet sem, csak a legalja 18-25 ezres modelleket és Ipad Minit, meg Ipad 3-at. Na, azokhoz képest siralmasak az olcsó gagyik és nem összehasonlíthatóak, mivel az azokon látott Android sebessége és a kijelző minősége, még az S3-amhoz se hasonlítható. Vállalhatatlanok.

Ezért is böngészem inkább a 40-50 ezer közötti tabokat, viszont rengeteg van ebben a sávban, ami hardverre azonos a most akciós 35 ezres Sencorral, ami egy 10-15 spórolás volna.

2013. szept. 1. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy az ipad mini és ipad 3 kijelzője is siralmas vagy azokhoz képest siralmasak a 15-25 ezres tabletek kijelzője? Ipad mini kijelzője is egy hányadék a Wayteq-éhez képest, úgyhogy ha az utóbbi az álláspont, akkor ne legyen már az ipad minihez kötve az elvárás, mert nem nehéz megugrani. S ha már ott tartunk, hogy kijelző milyensége az első szempontok között van, akkor ne legyen már minimum a 8 col, hanem vagy 7 col vagy 9 és a feletti, mert a 8 colos kijelzők elsöprő többsége (ha nem az összes) 1024×768-as felbontással bír, ami megfelel az ipad mini felbontásának. (A Prestigionak van egy 1280×800-as felbontású 8 colos tabja, csak a baj az vele, hogy nem IPS.) Szóval a 8 colos készülékekkel ott vagy, ahol a part szakad.

Olyan nincs, hogy kínai IPS!!! Az IPS, az IPS, s lehet, hogy a Kínából rendelt tableteknél előfordul, hogy az MVA kijelzőt IPS-nek hazudják, hogy az 1 millió pár százezer színnél "rosszul teszik ki a tizedesvesszőt" s 10-en pár millió lesz a színek száma, de a kínaik sem értették félre mi az IPS, csak az eladók és a webshopok ill. a szutyok sufni gyárak trükköznek. Nem csak úgymond "kínai" tabletekben van Ázsiából származó kijelző! Arról nem beszélve, hogy az úgymond Mo-on előforduló "márkák" akik kintről brandelnek, valamennyire megválogatják, hogy mit brandelnek, most nem a 20ezres tabletekre gondolok, hanem az afelettiekre, szóval a magyar boltokban én úgy gondolom ilyen szinten megbízhatsz, hogyha IPS-nek mondják a kijelzőt, akkor az tényleg IPS, nem MVA, s a színek száma is rendben lesz.

A legtöbb boltban találsz kiállítva ipad minit és wayteq-et, nem egy egzotikus márkáról van szó, nézd meg mindkettőt, nézd meg a Sencort is. Tényleg nézd meg, mert elmondani szóban úgy sem lehet olyat, amit látni kell, ez olyan, mint világtalannak magyarázni a színekről.

A legalja 15-25 ezres modellekre visszatérve, szerinted abban IPS technológia van? Nem hogy "kínai IPS", semmilyen! Azok mind TN paneles kijelzőkkel vannak szerelve, s felbontásuk jó eséllyel mindössze 800×600, (25 körül már van 1024×600, ld. Concorde Rokee) szal miről beszélünk?

Félre ne érts, nem akarok lekezelően bánni veled, igyekszem segíteni, de inkább kérdezz, a kijelentések helyett, mert így könnyedén eltévelyedettnek mutatod magad.

Csak egy példa, hogy Kínából sem csak a sz-r árad:

34 ezerért Kínából Chuwi V88S:

Android 4.2

Alu hátlap

Rockchip RK3188 - Quad core CPU 1.6GHz; Quad core GPU Mali400MP4 (400Mhz)

7.9 col, IPS (nem "kínai" :D), 1024×768 felbontás

1GB RAM DDR3

16GB ROM

kamerák: előlapi 0.3Mp, hátlapi 2Mp

Bluetooth

mini-HDMI port

s a többi szokásos

5000mAh-s aksi, akkuidő 7-8 óra

Mindez 34, "magyar megfelelője" a Concorde tab slim (50k, s igazából a 2GB-os verziónak felel meg, ezért a magasabb ár, no meg az állam). Ennek neve szimplán Chuwi V88.

S még kapásból említhetnék jó pár kínai tabletet...

2013. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én ezt arra írtam, hogy élőben csak Ipadeket próbáltam és azok gyönyörűek voltak és a 15-20 ezres gagyikat, amik tudom, hogy nem Ips-esek, de siralmas is volt mindegyik kijelzője. Ezért nincs összehasonlítási alapom. Mármint, hogy ezek a noname Ips-esek mennyivel jobbak, mint az általam próbált hulladék tabok és mennyivel csúnyább a "képük" az Ipadekhez képest.
2013. szept. 2. 14:45
 7/7 A kérdező kommentje:

Végülis addig kínlódtam a döntéssel, hogy végigjártam a Euronics-ot, Media Markt-ot, Edigital-t és Auchan-t a környéken. Így sikerült csak dönteni és teljesen mást vettem, mint terveztem. A Sencor élőben fakó és rájöttem, hogy a 8 coll élőben túl pici. A Prestigio Multipad 2 néz ki az összes 8-as közül a legjobban és a legigényesebb is, de 8 collal, 8 gigásan drága 43-ért.

ConCorde Tab T10 lett. Ár/értékben a legjobb a megnézettek közül. (10" 1280*800, 16 GB, IPS, Bt, Hdmi, Rockchip3066, 2x1,6 Ghz, Quad Mali400, 1 GB ram) Nem bántam meg. Bluetooth hardver billentyű jár hozzá, ami kiváltja a tokot, mert szembe fordítva összepattan. Tartozék 220-as töltő, usb kábel, otg, headset és frankó anyaghasználat (alu hátlap)/összeszerelés.


Bátran ajánlom, aki olcsó, de használható tabot keres!


Teszt:

[link]

2013. szept. 5. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!