Melyik keverőpult a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy DJ (Vezérlő) pultot, de nem tudok választani :)


Szerintetek melyik a legjobb?

- [link]

- [link]

- [link]


Szívem szerint a MixTrack Pro II-t választanám, mégpedig azért, mert azon található MIDI kontoller, amit arra állítok be amire szeretnék, és egy Traktor, vagy Senario dj programot könnyen tudnék irányítani, effektusok és akasztások miatt..


Minden esetre minden egyes választ szívesen várok, ha valaki talál 100ft alatti pultot, amellyel tudok is kezdeni valamit, annak szívesem várom válaszát!


Üdvözlettel: A kérdés írója :)



2013. szept. 2. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Hali! Először is a Mixtack Pro II vs Midi Kontroller és a program amit írtál az Serato. Ezt csak gépre kapcsolva tudnád használni. De amúgy jó. A másik kettőnél lényegesen jobb. Ha elfelejted rajta a Sync gombot akkor egész jól megtudsz vele tanulni mixelni. Nézz sok videót róla, ismerd ki jól mielőtt még megveszed.
2013. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Javítás az előző válaszomhoz a Mixtrack Pro II az egy MIDI kontroller.
2013. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen.. tudom :D

De mi a külömbség a midi kontroller és a keverőpult között? :D Mind a 2-t használják.. midn1 :DD


Köszi a választ :D

Akkor maradok a II-nél, már láttam egy csomó tutorialt stb-t és kvára megtetszett ;)

2013. szept. 2. 16:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik! Nagyon jó amúgy. Ajánlani tudom csak! Akkor nincs más hátra mint megrendelni, és jó mixelést!
2013. szept. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. szept. 3. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne itt vedd. Friendlyhouse, vagy muziker (nekem onnan van, és nagyon jó arcok, 3 év gari van rá).


Mixtrack Pro 2 az újabb verzió, beépített hangkártya van abban is, a másik kettő amit néztél eléggé lehúzós, plusz már nem is találsz 1-es verziót.

2013. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne itt vedd! Nagyon túlárazottak! Amúgy a mixtrack pro 2-t, vagy az 1-et ajánlanám. Hogy mi a különbség? Hát először is tisztázzuk a kifejezést. Amit te gondolom keverőpultnak nevezel, az a szokásos 4/2 CD (vagy bakelit) lejátszó + egy keverőpult. A keverőpult csak a csatornák kezelésére szolgál, annak a segítségével tudod irányítani a zenét, kezelni a hangerő potikat, a hangszínszabályzót, ide tudod a fejhallgatót kapcsolni, ebből jön a master out is, tehát a végső hang innen jön ki, a többi lejátszó van ebbe kapcsolva. Ebben a felállásban külön kezeled a lejátszókat, sima RCA kábelekkel vannak összekapcsolva. Nem bonyolítom túl a dolgot, a MIDI kontroller meg csak egy eszköz, egybe a lejátszókkal és a leverő résszel ami egy számítógépes programot irányít. Úgy kombinálhatod a kezelését, ahogy csak akarod, minden gombra más akciót tudsz rendelni, ha be tudod úgy állítani a szoftvert. A komolyabb programok, pl.: a Traktor 2 képes erre. Ebbe az egybeolvasztott eszközbe általában integrálnak egy hangkártyát, így kapsz egy fejhallgató kimenetet (is), tehát nagyjából ugyan úgy tudsz mixelni rajta, mint egy klasszikus CDJ kombó + keverő összeállításon.


A legfőbb különbség itt azon van, hogy a kontroller csak egy programot kezel, míg mondjuk a CD lejátszó magába a CD-t.


Írj, ha valami nem okés.

2013. okt. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!