Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy 106 centis Panasonic...

Van egy 106 centis Panasonic plazmatvm,16:9es képarányos. A helyzet az hogy fullhd felbontása van és mivel 16:9es, eléggé betorzítja az analóg jelet (kábeltv).4:3mason valamivel jobb, nem lesz tőle baja ha így használom? (fekete odlalcsíkokkal)

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz
2009. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

azért csak óvatosan!

a plazma hajlamos a beégésre. ha túl sokáig használod "fekete csíkokkal", akkor egy idő után bizony az maradandó nyomot hagy a képernyőn!

2009. nov. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont a fekete nem fog beégni (egyébként a Panasonicba otthoni körülmények között más se tud), mivel a fekete képpontok nem világítanak.
2009. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

azért erre nem vennék mérget :)

(találkoztam már néhánnyal...)

2009. nov. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire régi Panasonic. A tavalyiak már nem égnek be, kivéve, ha reggeltől estig egy tv-csatornát néznek rajta (láttam én is ilyet - Corában, de az nem otthoni körülmény, azért írtam, hogy otthoni körülmények között nem ég be).
2009. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az a fekete csík biztosan fekete? Csak azért kérdezem, mert nekem is egy 42" pana plazmám van, és 4:+ ban a csyk szürke, ami sajnos "ott tud maradni". Ha ilyen történik, el lehet tüntetni, egy ún. fehér mosással. A legegyszerűbb módja talán az, ha egy számítógépet rákötsz (hdmi vagy d-sub bemeneten hátul) és kb 10 percre beraksz egy teljesen fehér teljesképernyős képet.


Remélem tudtam segíteni.

2009. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sry a helyesírásért :)

4:+ = 4:3

csyk=csík

2009. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Pana plazmádon be lehet állítani, hogy ne szürke, hanem fekete legyen az a csík, a menüben úgy hívják, hogy oldalpanel.
2009. nov. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Balogh István Lajos ***** válasza:

Beégetitek magatokat - nekem az eggyik bemutató gép van otthon - nemtudom mennyit ment elötte - de van saját programja a beégés után elindítom,és 30 másodperc után tökéletes képet ad ha esetleg valami nyomot hagyna rajta :)

(42SamsungPlasma)

B.i.L

2010. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!