Csomó olyan eszköz van, aminek nincsen kivehető memóriája, azaz dróton keresztül lehet számítógépre tölteni az adatokat. Nem találtak ki még olyan adattárolót (pl. vinyót) amibe van beépített folder másolása opció, ha rákötnek bármit USB-vel?

Figyelt kérdés
De egy egész számítógép hurcolászása lementés céljából kicsit macerás. Nem találtak ki még olyan adattárolót (pl. vinyót) amibe van beépített folder másolása opció, ha rákötnek bármit USB-vel?
2013. szept. 11. 07:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem merevlemez, hanem egy akkumulátoros tok, amibe tehetsz 2,5"-ös vagy 3,5"-ös merevlemezt. Van rajta USB port, meg egy minimalista GUI, és ott lehet másolgatni bármit.


Egy hibája van, nem tudom, mi a neve, az enyém meg most nincs itthon.

2013. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És milyen fájlrendszerrel működne?

Amúgy kellene egy beágyzott rendszer a megfelelő firmware-rel, kijelző, gombok, stb., szóval szinte ugyenott vagyunk, és akkor még semmi mást nem tud, csak másolni.

Ez így nem piacképes termék.

2013. szept. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló szerinti megoldásra gondoltam. Akkor az szerinted miért nem jó.


Egyébként biztos hogy piacképes, ha nem kilós cuccokat kell cipelni csak néhány dekát. A legjobb persze SD kártyára másolás lenne.

2013. szept. 11. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Van beágyazott rendszer, egy szöveges-ikonos kezelőfelület, gombok, miegymás. FAT, FAT32, exFAT és NTFS fájlrendszer kezel, kb. az USB 2.0 sebességével másol. Van olyan is, amin SD kártyahely is van, de én CF-ez használok. Egyébként marha hasznos, amikor sokat vagyunk terepen, amúgy is sok cuccal, de meg kell oldani valahogy az archiválást. Egy 32 GB-os CF kártya többe kerül, mint egy 1 TB-os vinyó, sokkal jobbban megéri ilyeneket használni, mint venni még három kártyát, a redundanciáról nem is beszélve.


Közben megnéztem, portable storage device-nak hívják a cuccot, angol oldalakon lehet nézegetni. Fut még portable photo device néven is. Az enyémet nem találtam meg márka alapján, lehet, hogy már nem gyártják.

2013. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!