Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem jön ki a videókazett...

Miért nem jön ki a videókazetta a videómból?

Figyelt kérdés
beraktam egy videokazettát,és visszapörgettem az elejére,az eleje felee már furcsa hangja volt mintha a szalag kijött volna... most meg nem jön ki a kazetta,nem reagál a video ha megnyomom a gombot, mit csináljak vele?
2008. júl. 2. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem bekapta a szalagot. ha garanciális akkor vidd szervízbe, ha nem akkor szedd szét és szabadísd ki a megakadt fejeket.
2008. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

valóban érdemes belenézni a "lelkébe" - azzal még kárt nem csinálsz.

ha valóban bekapta a szalagot, akkor nagyon óvatosan szabadítsd ki (vigyázz, hogy a fej nehogy megsérüljön, ha csak kicsiny, szemmel szinte láthatatlan karcolódás is esik rajta, akkor már tönkre is megy - és egy fejcsere nem olcsó mulatság...).

ha sikerült kiszedni a szalagot, akkor a kazettát NE erőltesd, csukd vissza dobozt és ha nem volt egyéb baja, akkor magától ki fogja adni a kazettát. (fontos, hogy le legyen zárva a doboz, mert a külső fény meg tudja bolondítani az optikai érzékelőket!)

ha nem adná ki a kazettát, akkor -ha elég bátor vagy- meg lehet próbálni a kézi kiadást - ehhez a capstan motor forgórészét kell a megfelelő irányba forgatni. (amerre viszonylag könnyen forog, az a jó irány)

ha sikerül kiszabadítani a kazettát, akkor tegyél bele egy jót és próbáld ki a magnót, ha szerencséd van, akkor működni fog - és megspóroltál egy javítási költséget.

ha a másik kazettával is problémázik, akkor komolyabb a baj - szerelő kell.

javaslom, hogy ne akard te megjavítani, mert egy rossz mozdulattal igen komoly hibát tudsz előidézni, így drága mulatság lesz a rendbehozatala.

2008. júl. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt a kazettát kézzel matatnád húzd ki a magnót a konnektorból! Ha véletlen elindul magától a kazettakiadó automatika még le is vághatja az ujjadat. Nagyon erős motorja van. Történt már ilyen baleset!
2008. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nálunk is volt egy régi videómmal.Amikor visszapörgettem akkor mndig beragadt a kazetta.Szóval szétszettük a videót és kiderült hogy az a kis szar benne elhasználódott.Szóva l azóta új videót vettünk a régid bevágtuk a kamrába és hála istennek a kazettám is egyben maradt nem esett ki a szalagja :)
2008. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szétszedtem és semmi baja a szalagnak,a kazetta stabilan benn van ... a szalag is benn van a kazettába ,nemtudom mi a gond:S a kazettát tartja egy kis fehér műanyag
2008. júl. 3. 11:17
 6/10 A kérdező kommentje:
és ha megnyomom a kazettakiadó gombot,akkor nem reagál a video...
2008. júl. 3. 11:24
 7/10 anonim ***** válasza:
esetleg - ahogy már írtam - megpróbálhatod a capstan motor forgatásával kézzel kiadatni, de valószínű, hogy vagy a kazetta pozíció érzékelője, vagy a programkereke okozza a gondot - az pedig szerviz!
2008. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha véletlen elindul magától a kazettakiadó automatika még le is vághatja az ujjadat. Nagyon erős motorja van. Történt már ilyen baleset!"


Valaki mondta, aki hallotta valakitől, vagy pedig saját szemeddel láttad? Elég sok videomagnót javítottam a maga idejében, szervizműhelyt üzemeltettem, illetve jelenleg is vállalkozom, csak pont videómagnóra már nem nagyon.


Nem mondom, kellemetlenségek, nem vészes sérülések ritkán előfordulhatnak, de olyan típusra nem emlékszem, ami levágná az ujjat. Annyira nem erős az, sőt inkább rugalmas, korlátozott erejű.

2008. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem Samsung videód van? Azoknak gyakran hal meg a kiadó gombjuk... Ha igen, akkor megnézed hogy hova vezet a gomb, és egyszerűen kézzel (csavarhúzóval, fülpiszkálóval stb) megnyomod.
2008. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekemis ilyen gondom volt én egy határozott mozdulattal picit megcsapkodtam az oldalát és kiadta.
2008. júl. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!