Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Nintendo Mario sorozata miért...

Nintendo Mario sorozata miért nem olyan híres Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ja, és leszögezném, mert hülye magyarok vagyunk: Nem MáriÓ és nem is Super Mario, csak simán Mario. Meg nem is NintendÓ >:( És még szégyen, hogy sokan nem ismerik az eredetit, csak flash marió szarság és stb...
2013. szept. 14. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt elég híres. Másrészt, amikor máshol elterjedt Mario a konzolokon a 80-as években, akkor Magyarországon kb. senkinek nem volt játékkonzolja. De azért Dévényi Tibi bácsi sokat tett a népszerűsítéséért az Elektor Kalandor nevű rémálomban. :DDD

Egyébként meg semmi különösebb ok nincs rá, hogy most olyan népszerű legyen...miért lenne az?

2013. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

népszerű volt 20 évvel ezelőtt. legalábbis én imádtam.

de azóta lejárt a kúlsága.

2013. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ismerőseim körében engem néznek hülyének, hogy nem HALO-val játszok vagy COD-dal, MineCraft-tal stb... Igen... és az Elektor Kalandor egy rémálom volt... Német ismerősömnek elég sok barátja van aki Mario-val játszik, PCGuru vagy GameStar sem szokott Mario-s játékokat tesztelni. Meg lehet, hogy a 80-as években dúló kommunizmus miatt nem lett olyan híres.
2013. szept. 14. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretek a Mario gamekkel játszani. Én sem CoD-zok stb, hanem Mario-zok, nekem ezek az igazi gamek. :)
2013. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elég híres, csak ugye a fénykorát a 80-as és 90-es években élte, annak meg már jó 20-30 éve. Főképp a mostani generáció meg már igényli, hogy ha játszik valamivel, az 3D-s legyen.

Továbbá a Mario-sorozatnak igazán az első néhány része volt csak világrengető nagy siker. Már a Mario 64 sem volt akkora siker, ami mai szemmel nézve grafikailag szintén réginek számít. (Ráadásul a játékmenetet tekintve köze sincs az eredeti Super Mariohoz.)

De én ennek ellenére úgy gondolom, hogy a Mario nagyon híres idehaza is. Ha valakinek azt mondom, hogy Mario, majdnem mindenki tudja, hogy miről van szó.


Bár azért a mocskolódó megjegyzés nem kellett volna.

2013. nov. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!