Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet bármi fül gondom a sok...

MBS kérdése:

Lehet bármi fül gondom a sok fejhallgató használattól vagy ez csak tévhit?

Figyelt kérdés
Van hogy egész nap rajtam van akár 8 órákat vagy többet, mivel zenét hallgatok. Nem hangosan, amiatt nem aggódok. Csak lehet emiatt esetleg gyakoribb fülgyulladás vagy bármi egészségügyi gond?

2013. szept. 17. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a hiedelemmel szemben az agyad nem fog kifolyni de persze a közvetlen zene a fülbe halláskárosodást okozhat... Illetve sokaknak ha hosszú ideig bennt van fejfájást és ahogy említetted fülgyulladást okozhat de ez nem a zene miatt van, hanem a fülhallgató miatt. De erre már gyártanak speciális, kényelmesebb fülhallgatókat és külön gumi betéteket.
2013. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. Vagyok, bocsi most látom hogy nem fül hanem fejhallgató, az persze sokkal emberbarátibb, ott a gyulladás ki van zárva, de a másik 2 esélye fenn állhat.
2013. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. szept. 17. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
emberfüggő, hogy mennyire bírja valakinek a füle. elég sokat hallgatok már zenét 2 éve akg fejhallgatón és sennheiser fülhallgatón, de ugyanúgy hallok (eddig) mint előtte
2013. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 év szépen fogalmazva "lóf_sz" majd ha a 2 évi fülhallgatózásod után 20 évvel is jól hallasz, akkor mondhatod, hogy minden rendben.

Amúgy persze, lehet. 30-40 decibellel is eltérhet a füledet ért terhelés egy szabad téri zajhoz képest. Bemész egy buliba este 10kor, ahol 125-130 decibelt nyom a hangrendszer, kijössz reggel 6-kor, oké. Ilyenkor részleges halláskárosodást szenvedsz. Lehet, hogy cseng a füled, meg nyilván érzéketlenebb mint előző este 9-kor, de mivel nem bulizol heteken-hónapokon keresztül minden este 6-8 órát, így van ideje regenerálódni a fülednek.

A fejhallgató 30, fülhallgató akár 40 decibellel halkabban is roncsolja a füledet annyira, mint a nem közvetlen dobhártyára sugárzott hang. Tehát 85-90 decibellel hallgatva (ami még nem kifejezetten hangos) is részleges halláskárosodást szenvedsz. Mivel másnap megint ezt teszed, nincs ideje regenerálódni a fülnek. Ez olyan, mintha hónapokig minden nap fesztiválon lennél első sorban.

Lehet, hogy most, meg 4-5 év múlva nem érzed, csak majd akkor bánod meg, ha nem 60+ évesen leszel nagyot halló, hanem már 40-45 évesen.


Napi 8 óra az nagyon sok... Inkább pakolj be a szobádba 1 kilowatt RMS-t vagy a kocsidba 4-5 kilowattot, és döngess 150 decibellel, mint hogy fejeddel a fejesen minden nap 8 órát...

2013. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fülgyulladás meg a fül bakteriális fertőzését jelenti. Ha rendszeresen takarítod, fertőtleníted a fejesed (mittom én hetente 1x elég), akkor nem gyullad be.

De ez a legkevesebb mellékhatása a fejhallgatónak.

2013. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Még nem mértem le milyen hangosan hallgatom de én tényleg nem olyan vagyok aki hangosan hallgatja mivel zavar inkább halk legyen mint hangos.
2013. szept. 19. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!