Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Sima HD Ready-s /vagyis ez a...

Sima HD Ready-s /vagyis ez a matrica van rajta, és nem Full HD vagy HD Ready 1080p/ LCD TV-n lehet nézni 1080p-s filmeket?

Figyelt kérdés
Ismétlem: 1080p-s... Ezt csak azért írom, mert találkoztam már ilyen kérdéssel, és arra a válaszoló megírta válaszkánt az 1080i-t.
2013. szept. 20. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A televíziók leírásában, általában az utolsó lapokon,megtalálod a megjeleníthető felbontásokat.

Ha nem jutsz dűlőre,írd meg a tv típusát/számát és utánanézünk.

Természetesen a lejátszódból jó minőségű(1080p-1080i képes) HDMI kábellel kell eljuttatnod a jelet a tv-be.

2013. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

1080i :


Az 1080i esetében minden videó kocka „fél” képkockákon keresztül kerül elküldésre, egymást váltva. Ez mit jelent? Hogy nem teljes képkockák indulnak el az adótól, hanem csak azoknak a „fele”, azaz 1920x540 pixel tartalmúak, és csak a páros, vagy csak a páratlan sorok, váltakozva minden harmincad másodpercben. Az emberi szem számára természetesen teljes képeknek tűnnek a gyors váltakozási idő miatt.


Az 1080p esetében minden képkocka fokozatosan és egészben van elküldve az adótól a vevőig. Ez azt jelenti, hogy mind a páros, mind a páratlan sorok egyszerre indulnak, egy teljes képkockát alkotva. Az eredmény egy „gördülékenyebb”, könnyedebb kép kevesebb mesterkéltséggel, így az 1080p jobb minőségű és tisztább képet tesz lehetővé.


Nyilván olyan televízióról kérdezel amelyik külső meghajtóról illetve pendrive-ról játszik le filmet. Ez televíziótípus kérdése. A legegyszerűbb, ha viszel magaddal egy pendrive-t az üzletbe amelyen több típusú film van ( avi, mp4, mkv, mov, ts, stb ) különböző felbontásokban, 720p, 1080p és meggyőződsz róla.

2013. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt láthatod a különbséget.


http://www.youtube.com/watch?v=j29b7B6CSNM

2013. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A HD Ready TV-k legtöbbje csak 50Hz-es képfrissítéssel rendelkezik (ami elég gyatra képet ad) mindenképpen a 100Hz-es és Full HD-t vennék a helyedben.
2013. szept. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: nincs szó ilyenről, hogy "vennék a helyedben", ugyanis már meg van véve a TV. A barátnőmnek van HD Ready-s TV-je, míg nekem itthon Full HD-s. Szimplán arra lettem volna kíváncsi, hogy ha én itthon letöltök 1080p-s filmeket, akkor ha megyek Hozzá, és Nála szeretném nézni őket, akkor ez menni fog-e az Ő TV-jén?


Ezért kérdeztem, hogy a sima HD Ready-s TV megfelelő-e 1080p lejátszására.


Egyébként pontosan nem tudom, milyen típusa van, mindössze annyit tudok róla, hogy egy kb. 2006-2007-es évjáratú 66-81 cm körüli Samsung HD Ready LCD. Bár lehet, hogy ez elég tág fogalom így. :)


Tud valaki konkrét választ adni LINKELGETÉS NÉLKÜL, hogy a HD Ready alkalmas-e az 1080p-re??????

2013. szept. 21. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor linkelgetés nélkül olvasd te lustaság...:)


"A HD Ready címkét azok a megjelenítők kaphatják meg, amelyek:

 fizikailag legalább 720 sor megjelenítésére képesek, és képarányuk 16:9-es

 komponens (YPbPr) és HDMI vagy DVI csatlakozón tudnak HD jelet fogadni

 a HD jel fogadására alkalmas bemeneteken fogadni tudják a 720p és 1080i formátumú (1280×720@50/60Hz progresszív és 1920×1080@50/60Hz váltottsoros) jelet

 a DVI vagy HDMI csatlakozón támogatják a HDCP másolásvédelmi eljárást


Hogy eloszlassam a tévhiteket: a HD Ready logónak nem feltétele, hogy a készülék a 1080p jelet képes legyen egyáltalán felismerni, valamint, hogy az 1920×1080 pixeles jelet natív formában (1:1-es leképezéssel) meg tudja jeleníteni. Ennek megfelelően egy HD Ready eszköz az 1080 soros jelet, ha felismeri, átméretezve, kisebb felbontással jeleníti meg. (Tévék esetében ez többnyire 1366×768 pixelt, projektoroknál 1280×720 pixelt jelent.)


"A HD Ready 1080p tanúsítvány azok a készülékek kaphatják meg, amelyek a HD Ready előírásain túl megfelelnek a következőknek:

 minimum 1920×1080 pixeles fizikai felbontás

 HDCP képes digitális bemeneten 1080p jel fogadása 24, 50 és 60 Hz-es képfrissítés mellett is

 1920×1080 pixeles kép megjelenítése overscan nélkül (natív, 1:1-es, megjelenítés)


Rövidebben:A készülék adatai közt áltatlában megtalálható hogy HD Ready 1080p vagy csak sima HD Ready.

Ha kideríted hogy mi a tv pontos sorozata akkor pontosabban tudok segíteni.

2013. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
...a HD ready 1080p megjelenítés képes készülékek ,ha jól tudom 2007-08 óta vannak forgalomban...
2013. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Amúgy nem a linkeléssel van bajom, mert nem szakadok meg attól a +1 kattintástól. :D Hanem sokan olyan dolgokat/írásokat linkelnek, amivel semmivel se vagyok előrébb...

Viszont ezt, amit most ide bemásoltál, linkeléssel is elfogadtam volna. :D Ha jól veszem ki a szövegből, akkor elvileg lejátssza az 1080p-t is a sima HD Ready, csak átalakítja, lebutítja. Ami nem baj, mert méretezze át nyugodtan, csak ne az legyen, hogy ha én most le akarok játszani egy 1080p-s filmet rajta, akkor a fekete képernyő fogad... Szóval érted. :)


Ő valamikor 2007 körül vehette a TV-jét talán, de majd a pontos típusát megkérdezem Tőle, mert éppen nem vagyok Nála. :)

2013. szept. 22. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Le fogja játszani, vagy ha mégsem, akkor nem emiatt nem fogja.
2013. okt. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!