Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet ilyen erős a mágnes a...

Lehet ilyen erős a mágnes a hangszóróban?

Figyelt kérdés
Egy Samsung MM330D hangszórójában lehet olyan erős a mágnes, hogy két méterre van tőlem és úgy érzem, hogy széthasad a fejem vagy inkább csak bemesélem magamnak és attól? Soha nem szokott fájni a fejem, csak mióta itt van a szobában ez a hifi.

2013. okt. 7. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
bemeséled ;)
2013. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
pszichohonder
2013. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A gravitáció sokkal erősebb, az nem csak a szobádban hat rád ...
2013. okt. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Már csak abból kiindulva, hogy elhanyagolható benned a mágnesezhető anyagmennyiség, baromság. Mellesleg nincs nagy mágnese, 5-10 unciás max. Évek óta alszom a szobámban 4-500 uncia mágnessel (nem félre érteni, nem mágnest vettek anyámék plüssmackók helyett), beképzeled.


Viszont a hangjától lehet. Minden ilyen kategóriás készüléknek van egy alap zaja. Az is elképzelhető, hogy olyan frekvencián van, amit már konkrétan nem hallasz. Vagy egyszerűen olyan gyenge minőségű a hangzása, hogy tudat alatt megfájdul tőle a fejed.


Mondanám még hogy ún. "elektroszmog" de egy ilyen készülék ehhez is kevés.

2013. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
"Viszont a hangjától lehet. " Be sincs kapcsolva, amúgy meg lehetne normálisabb hangnemben is válaszolni, attól még, hogy a te hifid menőbb, nem leszel semmivel sem több, mint én.
2013. okt. 10. 14:29
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális hangnemben válaszoltam.

Mellesleg a mágnes méreteket csak példának hoztam fel, hogy ha józan paraszti ésszel is orbitális butaságot kérdezel, kialakuljon egy reális kép/elképzelés. Nem azzal vagánykodtam, hogy van akinek jobb valamije, hanem próbáltam egy referenciát nyújtani, hogy elhanyagolható mennyiségről van szó, akár 10, akár 100, akár 1000 uncia van egy szobába. Mondhattam volna a Kis Pistát, vagy Nagy Marit a 200 unciás "tűfelszedő" mágnesével, akárkit, akinek bármiféle mágnes (nem feltétlen hangszóró...) van a szobájában.

Elnézést a kicsit bővebb, egy szón túlmenő válaszért, kedves "hisztimircsi".

2013. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Inkább a belső hangszigeteléssel lehet gond, akár egy vastagabb tapéta is segíthet.

6. válaszoló, te mekkora egy technosznob vagy. De legalább értenél hozzá... csak teszed itt az agyad. :)))

2013. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Miért lennék technosznob? :) Nem költök többet hangtechnikára, mint más TV-re, vagy felnire, vagy egy laptopra, telefonra. Sőt, műszaki cikket sosem veszek boltból, mert nem tehetem meg.


Mellesleg, mivel nem értesz egyet? Konkrétan mi az ami miatt "csak úgy osztom az észt"?

2013. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Megjegyzem neked, egy fél mm vastag tapéta, ló_szt nem fog neked se csillapítani, se szigetelni... Se hőt, se hangot, sem mágnesességet...
2013. okt. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem a 7. nem a szigetelésre gondolt, de mindegy. Most már próbáld meg magad túltenni ezen az egészen, mert kezdesz egyre nevetségesebb lenni.

7.-nek meg köszönöm a tippet.

2013. okt. 11. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!