Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mit gondoltok, egy ilyen ún....

V8asbéka kérdése:

Mit gondoltok, egy ilyen ún. "passive radiator"-ral ellátott mélyláda, vagy egy bass-reflex-es láda adna szebb mélyhangokat?

Figyelt kérdés

Olvastam sok cikket róluk, de igazán nem tudott egyik se lekötelezni. Valaki tud segíteni?

[link] erről lenne szó.



2013. okt. 12. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hali

Gyakorlatilag a passzív meghajtós láda is reflexként működik, csak a membrán tömegével hangolják be a ládát, ha jól tudom.


Adott egy olyan láda és mélynyomó páros amihez túl nagy reflexcső kellene, hogy elég mélyre menjen, azaz a port zaj nem kerülhető ki. Ekkor jön képbe ez a passzív meghajtós megoldás.


Egyesek szerint komplikáltabb, mások szerint egyszerű ezekkel a passzív membránokkal dolgozni.

Elviekben ami a passzív membrános kialakítás mellett szól:

+hangolás egyszerűsége

+reflex társainál pontosabb beállítás

+jó beállítás esetén jobb mély hangok

+nincs port zaj


-a passzív membrán nem lehet kisebb a meghajtónál, inkább nagyobb legyen mint kisebb. ( Pl. Logitech Z3 )

-T/S paraméterek pontossága a passzív membránnál is fontos

-ping pong effekt : Maximum teljesítmény közelében, nagy kitérés / hangerő csökkenés esetében a passzív membrán tovább mozog ( ez okozhat torzítást).

2013. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy MNC Big Gun-hoz (25 centis) inkább egy ilyet, vagy egy bassreflexes (esetleg egy önmagában nyitott) ládát ajánlanál?
2013. okt. 15. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az ajánlott láda hozzá:

[link]


Olcsóbban biztos nem jössz ki házilag sem szerintem.

Ahhoz, hogy el lehessen indulni ezzel a passzív membrános megoldással tudni kéne az mnc mély T/S adatait is.


Nem mondom, hogy ne próbálkozz, de ládában is ennek a 2x -esével kéne számolni.

2013. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de ilyen ládában van most is a kicsike, de mivel szobában van használva, és arra nincs hely, hogy sarokba tegyem, azt olvastam, hogy a mélyek jobban érvényesülnek majd úgy, ha a reflexnyílás elöl van. Ilyenben tudsz segíteni?
2013. okt. 15. 22:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz érzékelni semmi különbséget ha elöl, vagy ha oldalt van a membrán.

Minőségi hangszórónál, SQ rendszerben, vagy több láda esetén már számítana, bár szobában, sarokba rakva, tök mindegy hol van a refinyílás.

2013. okt. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!