Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megrázott az erősítőm most...

Megrázott az erősítőm most mit tegyek?

Figyelt kérdés
nem az a megrázás hogy alig bírtam elengedni meg lezsibbadt a kezem hanem egy kicsit éreztem elengedtem és ennyi.Menjek el az orvoshoz vagy ne?mert már rázott meg engem erősebb is de akkor nem mentem el az orvoshoz és nem volt bajom tőle.Az erősebb hogy (villanyszerelő vagyok) dugaljt csináltam és a kollega rosszul kötötte be és megizzadtam meg szédültem eddig ez volt a legnagyobb de az után sem volt semmi bajom.
2013. okt. 21. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egy villanyszerelőnek tanítják, hogy mi van ilyenkor, tudnia kéne.


[link]


[link]

2013. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen azt tanítják hogy amikor olyan áramütést szenved az ember hogy nem tudja elengedni de azt nem amikor csak megráz és semmi bajod csak látom itten hogy mindenki azt írja hogy menjek orvoshoz és ezért nem tudom hogy mit csináljak
2013. okt. 21. 13:06
 3/10 _Jessy_ ***** válasza:
Izzadás, szédülés lehet a ritmuszavar jele is, úgyhogy jobban jársz, ha elmész orvoshoz.
2013. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már mindegy talán holnap elmegyek mert most nézzem csak 13-óráig volt
2013. okt. 21. 13:18
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 isten nyugosztaljon ... én nem vagyok villanyszerelő, és ennek ellenére néhányszor már tapasztaltam (az megvan, hogy utána körbenézel, hogy ki a túró vágott tarkón, amikor egyedül vagy a lakásban? :)
2013. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem ilyen nem volt még velem meg nem a 230 rázott meg hanem a 24 volt
2013. okt. 21. 14:34
 7/10 A kérdező kommentje:
amit írtam hogy szédültem az nem most volt hanem elég régen igaz akkor sem mentem el orvoshoz na akkor lehet el kellet volna menni de most az erősítőm rázott meg nem a 230 hanem a 24volt mert az erősítő letranszformálja de majd elmegyek szerdán mert holnap sem tudok elmenni mert holnap meg dolgozok.
2013. okt. 21. 14:45
 8/10 pinkpancser ***** válasza:

1. ha odafigyeltél volna a tanárra akkor tudnád, hogy nem akkor kell elmenni dokihoz ha nem tudod elengedni azt ami ráz, hanem ha áramütés ér. Tudod, a vérrög nem figyeli, hogy odaragadtál e vagy sem (ezért is adnak azonnal véralvadásgátlót). De a vén szakik csak azt mondják, hogy pálinkázni kell, mert annak is van véralvadásgátló hatása.

2. Biztos nem 230? Ha a táp szarakodik akkor ki tud menni testre 230 és 115 is.

2013. okt. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk technikumon, főiskolán, sőt még anno szakközépben is azt tanították, hogy áramütéses balesetnél, minden esetben orvoshoz kell fordulni.

Ezt olykor kiegészítették a nagy öregek azzal, hogy ésszerű kereteken belül, mindenki el tudja dönteni, kapott-e akkora áramütést, hogy érdemes legalább egy szívritmus vizsgálat idejéig orvoshoz menni. Jól is néznénk ki, ha minden hül_ye orvoshoz rohangálja miután megnyalogatja a 9 voltos elemet.

Rázott már meg hálózati feszültség, de nem tanúsítottam neki nagy jelentőséget. Viszont volt olyan kolléga, akit törpefeszültség rázott még, és bizony annyira megütötte, hogy elment orvoshoz. Kiderült hogy nincs baj, de nem kell szégyenlősködni, ha úgy érzed menj biztosra, fogd magad és irány az orvos. Talán még ésszel fokozhatod is a dolgokat, hogy ne vegyen palira a doki, pl mondod neki, hogy azóta is rossz a közérzeted, akkor ő is komolyan veszi.

2013. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na akkor csak elmegyek holnap köszönöm a válaszokat
2013. okt. 21. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!