Hogy lehet egyértelműen megállapítani egy újonnan, online áruházon keresztül vásárolt műszaki termékről, hogy eredeti-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Gondolom ha megvásárolom és a kipróbálás során derülne ez ki, akkor már nincs mit tennem. Ezért szeretném megelőzni azt, hogy becsapjanak.
2009. nov. 13. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt látatlanban nem tudod megállapítani...

DE! Online Áruházakra vonatkozóan tudnod kell, hogy létezik egy olyan, hogy Távollevők közötti szerződések. Erről a 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről rendelkezik (elvileg a webáruház honlapján is fel kell tüntetve lennie) valamint létezik olyan, hogy:

A vásárlástól való elállás joga:

A vevő a szerződéstől az áru kézhezvételét követő nyolc munkanapon belül indoklás nélkül elállhat. Ebben az esetben az eladó a kifizetett vételárat haladéktalanul, de legkésőbb a visszaszolgáltatást követő harminc napon belül visszatéríti. Elvileg ezt is meg kellene találnod a honlapon.

Fontos!

- Az áru visszajuttatásának költsége a vevőt terheli.

- Amennyiben az árucikk sérült, vagy viseltes állapotban van, az eladó kérheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését.

Érdemes informálódni másoktól az adott üzletről, másoknak milyen tapasztalatai vannak! Esetleg ha konkrétan leírod melyik áruházról van szó, lehet akad itt olyan aki már vásárolt tőlük...

Laci

2009. nov. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Vaterán vásároltam egy terméket. Bár még a mai napig nem kaptam meg, (állítólag tegnap adták föl) hosszas ígérgetés, huzavona után, de talán ezért is elég zavarosnak érzem az elado hitelességét. Ráadásul olyan EREDETINEK írt, márkás műszaki ciket kínál (a leírás szerint vadonat újonnan) 4000,- -ért, aminek a bolti ára 13.000-nél kezdődik. Ez a nagy árengedmény pedig gyanús nekem. Átvegyem ha mégis hozza a posta? Attól félek ha kiderül hogy nem eredeti és kifizetem, akkor ezek után még nehezebb lesz visszaszerezni a pénzem.
2009. nov. 13. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

A Vatera az más tészta. Ott ugyebár, nem kell bemutatnom magánszemélyek kötnek üzletet. A garanciális és csere feltételeket ott mindenképpen előre érdemes és kell is megbeszélni, vagy törekedni kell a személyes átvételre. Mindenképpen nézni kell az eladó korábbi értékeléseit, én személy szerint (mint gyakorló vaterás) lehetőség szerint nem kötök üzletet olyannal akinek negatív értékelései is vannak.

A dátumot nézve azóta már valószínűleg megkaptad a terméket. Mindenesetre személy szerint kíváncsi lennék, hogy azt kaptad amit vártál?

Laci

2009. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Milliószor igérgették, sőt azt is mondták nem egyszer telefonban hogy nyugodjak meg feladták, de a termék "érdekes" módon csak nem érkezett meg. Azóta rendeltem máshonnan, ahol pillanatok alatt összehozta a partner azt, ami ezeknek két hónap(!) alatt sem sikerült.
2009. nov. 28. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!