Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha nincs meg a garancia papír...

Ha nincs meg a garancia papír semmit sem lehet tenni?

Figyelt kérdés
A media markt-ban lett véve egy hajvasaló, ami meghibásodott. Sajnos nincs meg a gari papírja, így már sehogy sem cserélik ki igaz? Vagy, valaki tud Budapesten valami elektronikai boltot ahol meg tudják csinálni, nem túl vészes áron? Előre is köszi a választ!:)

2013. okt. 31. 10:18
 1/2 TaKy99 ***** válasza:

[link]


A jótállási igény a jótállási jeggyel érvényesíthető. A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történő átadásának elmaradása nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét. A jótállási jogot tehát ilyen esetben is lehet érvényesíteni, a vásárlás tényét és időpontját azonban természetesen ekkor is igazolni kell, hiszen a jótállás csak a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított meghatározott időn belül érvényesíthető. Erre a célra a vásárláskor átvett nyugta, blokk, számla alkalmas, ezeket tehát fontos megőrizni, annál is inkább, mivel a jótállás megszűnte után érvényesíthető szavatossági jognak csak ezek birtokában lehet érvényt szerezni.


Azaz a számla elég a jótállási jog érvényesítéséhez!


Ha a számla sincs meg, akkor keresd meg a neten a márka a lakóhelyedhez legközelebbi szakszervizét. Tőlük kérhetsz árajánlatot.


Bár manapság egy hajvasaló 5-8 ezer Ft (Ha csak nem vmi márkásat sikerült kiválasztanod, ahol a brendet is megfizettetik) A szállítási, az alkatrész és munkadíj költségét tekintve, valószínű, hogy nem érdemes javíttatni.

2013. okt. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem érdemes, de az a gond, hogy nem az enyém. Pont nálam sikerült tönkremennie, pedig vigyáztam rá. A lány akitől kölcsönkértem azt mondta nincs meg még a doboza sem, se a nyugta, se semmi. Javíttatni talán még mindig sikerül olcsóbban, mint újat venni, felesleges is volt a kérdés, de gondoltam hátha van valami kiskapu. Azért nagyon köszönöm a válaszodat! :)
2013. okt. 31. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!