Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Melyik a legjobb digitális...

Melyik a legjobb digitális rajztábla?

Figyelt kérdés
Kerestem is találtam is, csak a baj az hogy túl sokat és nem tudok dönteni, ebbe a témába meg még annyira nem vagyok otthon ... Mit ajánlotok? Szerintetek melyik a legjobb most ?

2013. okt. 31. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Akármelyik fórumra felmész, mindenhol, minden nyelven csakis a wacomot fogják isteníteni. Furcsállom, hogy még nem futottál bele. :D

Abból gyakorlatilag már csak a pénztárcád és igényeid szerint választhatsz egy típust.

Nem használtam más táblát, csak kipróbálás szintjén, de ismerek olyat, aki lecserélte a régit wacomra, addig istenítette, meg hogy a wacom csak lehúzás meg hype... nos azóta elismerte, hogy nem. :D

De ha tényleg csak hobbi szinten használnád és nem akarsz sokat költeni, esetleg még Genius.

2013. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazság szerint már elég komolya rajzokat készítek, de szeretnék az animációs részre is áttérni szóval elég komolyan szeretném venni :P a wacom-ba meg már rengetegszer belefutottam ahogy rengeteg másba is de mivel ilyet még nem is használtam nem mertem dönteni márka kapcsán, viszont a választ nagyon szépen köszönöm, mindenképp utána fogok nézni :D
2013. nov. 1. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

wacom


csak is ez! de ez persze attól is függ, hogy mire használja az illető, ha valakinek ez a munkája akkor annak már nem rajztáblára van szüksége hanem interaktív monitorra, ha viszont valaki hobbiból, mellékmunkaként vagy szórakozásként csinálja annak meg egyértelműen digitális rajztábla


és ha a legjobbat keresed akkor én a Wacom Intuos Pro Large-et ajánlom, persze ez a legdrágább, de m1 milyet veszel a lényeg, hogy wacom legyen, figyelj oda, hogy mit írnak mögé:

pl:

*wacom bamboo P = a "P" az csak simán pen tehát csak tollal tudsz rá rajzolni

wacom bamboo P&T = a "P&T" ez azt jelenti: pen & touch tehát az érintést is érzékeli a tollon kívűl


*wacom bamboo P&T A6 = az "A6" az a legkisebb méretet jelenti, sajnos pontosan én sem tudom, hogy mekkora, de ha netől rendelsz az ügyfélszolgálatnál részletesen elmondják


további méretek:

A5 = második legkiesebb méret

Ha azt látod a méretnél, hogy M akkor az a legnagyobb, ha azt, hogy S akkor az valamivel kisebb (itt is észre lehet venni az árkülönbséget a két méret között)


én azt ajánlom, hogy innen rendelj, mert itt sokkal olcsóbb mint más helyeken:


[link]



ellenőrizd, hogy kompatibilis e a rajztábla a gépeddel (valszeg igen, de jobb félni mint megijedni)


valamint még azt is tudnod kell, hogy egyes digitális rajztáblák bizonyos programok miatt drágábbak pl:

wacom bamboo manga p&T:

ugyan az a tábla van benne mint a sima bamboo P&T-ban de járnak hozzá még mangarajzoló programok ezért 4k-val drágább


hááát.... remélem tudtam segíteni :D (ja am én karácsonyra kunyeráltam egyet xd)

2013. nov. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A hobbi/komoly szintet nem úgy értettem, hogy milyen rajzokat csinálsz, de ha nem ebből élsz és nem napi 15 órában akarod használni a ketyerét, akkor egy olcsóbb Genius is jó alternatíva lehet, ha arra van csak keret. Működik, szépen lehet vele alkotni is, csak mondjuk ha elkopik a tollhegy, nem olyan egyszerű pótlást szerezni pl. De ahhoz, hogy a készletben lévőket feléld, több év kell, annyi idő után pedig már lehet kinövöd a táblát, összespórolsz egy újra, jobbra, nagyobbra, stb. :)

Egyébként nekem bamboo pen and touch van, A/6, az aktív felülete egészen pont akkora, mint egy A/6 papírnak. :D Nekem bőven jó, mert nagyobb lapra sem nagyon szeretek rajzolni, viszont ha te nagy mozdulatokkal alkotsz, akkor nem lesz elég. De egy A/5 méret is 50k fölött van (tavaly legalábbis, azóta nem igen nézegettem ^^), ami a legtöbb embernek azért már sok pénz - persze te tudod a kereteket.

A/4 és nagyobb méretben pedig már súlyos pénzt kérnek, azért vannak a wacom kínálatában milliós fölötti tételek, de azért gondolom nem ebben gondolkodsz - első táblának legalábbis szerintem nem érdemes ilyet venni, milliomosként se. :D

2013. nov. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!