Optikai egeret javítanak? Kábelt cserélnek benne valahol?

Figyelt kérdés

Nincs olyan hely ahol pár 100 ft-ért kicserélik a kábelét, elrágta a hörcsögöm ez már a 4. egerem, már nem akarok újat venni, polcra tettem de vagy lent hagytam vagy tesóm már a tököm tele van hogy mindig megtalálja valahol! Nem tudtok olyan boltot ahol ilyet csinálnak?

Esetleg valaki nem tud ilyet csinálni??



#rágcsáló #javítás #vezeték #elrágott vezeték
2013. nov. 3. 17:37
 1/10 _Jessy_ ***** válasza:
Vegyél rádiósat. Probléma megoldva. kb. 2 havonta kell bele egy új ceruzaelem.
2013. nov. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pár 100 Ft-ért még a műhelyasztalhoz se ül le senki, olcsóbb újat venni. Esetleg kend be a kábelt ecettel vagy valamivel, amit a hörcsög utál.

Vagy pedig ne legyél ennyire tehetetlen, te is meg tudod javítani, ha nagyon akarod. Levágod az elrágott részt középről, megblankolod mindkét drótvéget, majd szálanként összetekered és szigetelőszalaggal körbetekersz minden szálat, hgoy ne érintkezhessenek, majd az egészet kívül is beszigetelőzöd. Ha árnyékolt a kábel, akkor rátekerhetsz még egy alufóliát, hogy mindkét oldallal érintkezzen, és azt is körbeszigetelőzöd. Kész.

Mire ezt leírtam, már meg is lehetett volna csinálni, úgyhogy kérem a pár 100Ft-ot.

2013. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, Igazad van, de nekem nem működnek azok az egrek, nem tudom mit csinálhatok velük rosszul ?!

A blankolást hogy kell csinálni? csak leszedem a színes részt? Bocsi hogy 12 éves lány vagyok ezeket még nem igazán tudom. Apukám meg nincsen.

2013. nov. 3. 18:37
 4/10 A kérdező kommentje:
4 szál van benne, de van egy fehér cérna is. azt csak hagyjam?
2013. nov. 3. 18:40
 5/10 _Jessy_ ***** válasza:
Blankolás = leszeded a drótról a szigetelést (igen azt a színes műanyag részt).
2013. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na megvan mindjárt újraindítok és kipróbálom, szorítsatok!
2013. nov. 3. 18:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Világít de nem működik. Micsináljak, Minden kis fém szálat összetekertem az azonos színűvel de nem megy :(
2013. nov. 3. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Ok, legalább megpróbáltad :)

Nem tudtam, hogy 12L vagy.

Mindenesetre vigyázz, nehogy az 5V és a 0V vezetéke összeérjen, mert akkor előfordulhat, hogy a gép is tönkremegy. Szigetelted őket?

Gondolom USB-s az egér, akkor a 4 vezeték az 5V (általában piros), a 0V (általában fekete) és az USB-nek a két kommunikációs vezetéke.

Ha világít, akkor az 5V és a 0V biztos jó, de nem lehet, hogy a másik kettő közül valamelyik nem érintkezik jól?

Esetleg az árnyékolás hiányozhat, az nem volt? Ez egy külső fémbevonat (háló vagy alufólia-szerű) a legkülső szigetelés alatt, de nem mindig van.

2013. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A cérna nem számít, az csak azért van, hogy ne szakadjon el könnyen a kábel.
2013. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy másikkal, most sikerült, köszönöm az infót! :) De valszeg karácsonyra veszek egy vezeték nélkülit + tölthető elem szetett :D
2013. nov. 4. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!