Plazma vagy led tv? Ez a kettö tv közül melyik érné meg jobban és hasonló árba is vannak? Lg 42pn450 plazma vagy Lg 42ln5400 led. Vagy max 140e ft é milyet ajánlanátok 42" méretben. Tv müsor nézés meg néha usb röl film.

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2013. nov. 4. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Plama jobb, de plazmából csak Panasonic jöhet szóba.

Majd lehet jönnek ide mások akik elkezdik a plazmát fikázni és a LED-et isteníteni, de azok csak bedőltek a marketingnek.

Képminősége a plazmának a legjobb.

2013. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondta, plazma, de abból csak Panasonic.


Ha mégis a LED mellett döntessz, akkor Sony, Sharp, Samsung.

2013. nov. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyértelmű hogy plazma,és ha Panasonic-ot akarsz akkor már csak pár hónap van, ugyanis a Panasonic leállítja a plazmatv gyártását.
2013. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Led tv közül max 140e ft esetleg 150e ft ig milyen tipust ajánlanátok sony,sharp meg samsung közül ha már az lg nem olyan jó?
2013. nov. 5. 15:16
 5/8 anonim ***** válasza:

#3


Attól függetlenül még pár évig, de pár hónapig biztos, hogy ott lesznek még a boltokban a Pana plazmák, csak már újabb modellek nem lesznek.


#4


LG-vel sincs igazából semmi baj, meg olyan hatalmas különbség amúgy sincs 2 azonos árkategóriájú LED és szintén LED tv között, max ha egymás mellett van akkor veszel észre különbséget.


Ezek közül amelyik szimpatikus árban/kinézetben bármelyik jó lehet: [link]


Arra azért figyelj, hogy a képfrissítési frekvencia 200 Hz legyen meg, és 42" alá ne add (bár ez függ a szoba méretétől is). Illetve ha kisebb tv-ről most fogsz áttérni nagyobbra, akkor nem árt megemlíteni, hogy lehet az elején nagyon nagynak fog tűnni mondjuk egy 42"-es, de hamar hozzászoksz. Én is amikor 72 centis CRT-ről váltottam 42"-es plazmára hatalmasnak tűnt a tv, pár hét után már bántam, hogy nem vettem 50"-eset.

2013. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekünk még egy régi 72cm crt tv van.Beszéltük az asszonnyal,hogy kéne venni valamilyen led vagy plazma tv.Most már minden adás digitális és gondolom,hogy ezeken a tv nagyon szép lenne a képe.2,5-3m lenne nézve és elég lenne a 40",42" tv?

Ez a kettöt amit kinéztem igaz,hogy 150e ft fölött van de azt a kis plusszot csak össze birom szedni valahogy és remélem jó tv lessz.

Ez a kettö közül melyiket ajánljátok? [link]

[link]

2013. nov. 6. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Attól, hogy digitális az adás még nem kell csodára számítani. Ha igazi minőséget akarsz akkor megnézel egy blu-ray filmet, ha gyönyörködni akarsz akkor el is felejtheted a tv adást (és ha főleg csak tv nézésre használod akkor 100k-nál felesleges többet költeni a tv-re).


Én is durván 2,5 méterről nézem a tv-t, és a 42"-essel már nem nagyon vagyok megelégedve. De igazából elég nagy, csak már hozzászoktam, nincs az az érzésem amikor leülök a tv elé, hogy "ez igen, ez már tv", míg az első hetekben azt hittem moziba vagyok. Egy 42+ incheshez is lehet hozzá lehet szokni és egy idő után kicsinek tűnik, de azért kevésbé valószínű. De nem akarlak nagyobbra rábeszélni, 42"-es is elég nagy már azért.


Ez a kettő közül meg inkább LG-re szavazok.

2013. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem inkább kivetítőt vegyél! Okok:

-Képátló 2-3 méter

-USB 2.0 és 3.0 support

-Modern és felsőbb rendű érzetet kelt

-Számítógép csatlakoztathatóság

-Kevesebb sugárzás (szemed kevésbé romlik)

-3D support

2013. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!