Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Megérte megvennem ezt a házimozi?

Megérte megvennem ezt a házimozi?

Figyelt kérdés

[link]

Vélemények??



2013. nov. 5. 18:04
 1/7 A kérdező kommentje:
"házimozit"
2013. nov. 5. 18:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Hááát 20-30 eft-nál többet nem adnék egy ilyen 5-10 wattos kockacukor hangfalas szettért.

Ha 30 eft-nál drágább volt, nem érte meg. Ha alatta, talán. Ha 20 eft alatt volt, megérte.

2013. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
milyen 5-10 wattos? 850watt összesen
2013. nov. 6. 00:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, mert bedőlsz a kamu kínai adatoknak. 850 wattal már egy kisebb sportcsarnokot ki lehet hangosítani.

Egy ilyen terméknél úgy tudod kiszámolni, hogy mennyi a VALÓS folyamatos teljesítmény, hogy megnézed mennyi teljesítményt vesz fel a hálózatból. A beépített erősítők hatásfoka 60%, plusz ehhez hozzájön az, hogy a felvett teljesítményből nem csak az erősítő gazdálkodik, hanem a kijelző, lemezjátszó, előerősítő, dekóder processzor, stb. így számolhatunk nyugodtan 50% hatásfokkal.

Ennek a készüléknek a hálózatból felvett max. teljesítménye 120 watt. Annak az 50%-a 60 watt. Azt elosztod 6 csatornára, 10 watt.


Remélem te sem gondolod komolyan, hogy ha max. 120 wattot vesz fel a hálózatból, kijön belőle 850 watt.

Kivétel nélkül az összes ilyen hangrendszerre a valós adat 10-15xösét írják rá. Mert az jobban néz ki a házimozi rendszer dobozán, többen megveszik.


Egy 850 watt teljesítményre képes erősítő, súlyban legalább 20-25 kg, és áram felvétele legalább 1200 watt, de ink 1400-1500.


Ezzel nem kifikázni akartam, csak téged tájékoztatni, hogy azért mert 850 watt van ráírva, ne ugorj bele. Oszd el 15-el, és megkapod mennyi valójában.

2013. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mutatok még egy példát, amin ledöbbentem. Sony márkaboltban megláttam ezt a csodát:

[link]

Hifihez képest valóban jó nagy batár hangfalak, ráírva hogy 2400 watt. Gyanúsan soknak tűnt, de mondom fele még akár igaz is lehet, a 250 eft-os vételárhoz képest.

Megnéztük eladóval a készülék hátuljára írt, hálózati teljesítmény felvételt: 360 watt (!). Hangos nevetésben törtem ki, hogy a Sony hogy lehet ennyire pofátlan. Fél millió ft-ot elkér egy olyan szettért, amibe beleraknak nagy hangfalakat, és a valójában leadott teljesítmény, 100-110 watt csatornánként. Ők is több mint 10x-esét írták rá a valósnak. Mert megtehetik.

Ha valaki kicsit gondolkozik, ahhoz hogy 2400 wattot leadj, legalább 3500 wattot fel kell venni a hálózatból. Az már a lakóházban használt, 16 amperes, 230 voltos (16x230=3680w) hálózat nagyon a csúcson járatva, kizárt, hogy szobába ilyen készüléket gyártsanak.

Másik: Hifonics autós erősítő. Szintén az virít rajta, hogy 2400 watt. Kiszámolod, hogy az autóban 12 volt a feszültség, akkor 2400 watthoz legalább egy 250 amperes betáp kell. Ami karomnyi vastag réz vezetéket jelent. Érdekes volt a kb. fél centi átmérőjű betáp vezeték, kérdeztem ki szerelte be? Azt mondta a tulaj, szervízbe rakták be a kocsijába. Megnéztem az erősítőt, 2 darab 30 amperes biztosíték volt táp oldalon. ezt beszorzod a 12 voltos tápfesszel, maximum 720 wattot tud felvenni az erősítő. Tehát leadni 500 körül. Hát hol van ez a ráírt 2400-hoz képest? Sehol.


Mindig a hálózatból felvett teljesítményt kell nézni, azt beszorzod 0,5-0,6-al és megkapod a valós összteljesítményt amit lead az erősítő. Mert a fizikát nem lehet átba_ni, annál többet leadni, amennyit felvesz, nem lehet.

Ezek a mocsok gyártók sajnos megtehetik, hogy azt írjanak rá, amit akarnak. Szó szerint. Nincs rá törvény, ami ezt szabályozza.

Én is megtehetném, hogy 200 wattos betáppal elkezdek gyártani 100 wattos erősítőket, és ráírom hogy ezer watt. Sok buta elhiszi, én eladom a tized annyiba kerülő 100 wattos erősítőt ezer wattos árában, és 90% haszonkulcsal röhögök a markomban.

2013. nov. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Samsung szintén zenész:

[link]

2560 watt RMS, több mint 30 ezer (!) watt PMPO teljesítmény.

Hálózatból felvett kakaó: 80 watt.

Lehet számolgatni... :D

2013. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Húú ez télleg elég meggyöző válasz volt, kösz a tájékoztatást.
2013. nov. 6. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!