Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Érdekel az elektronika, hogy...

Érdekel az elektronika, hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Jelenleg 10. osztályos vagy angol nyelvi előkészítőbe, nem rég kezdett el érdekelni az elektronika (konkrétan 8-9-be :)) de most komolyabban szeretnék vele foglalkozni, mert később is ezen a területen szeretnék dolgozni/tanulni, és nem árt ha majd rendelkezek egy kis tapasztalattal. Az a kérdésem hogy tudna-e valaki segíteni abban, hogy hogyan kezdhetném el a tanulást? Esetleg olyan könyv ami erre a témára specializálódik és rendesen kivesézi az alapoktól? Igazából építgetni szeretnék, forrasztani, de elméleti tudás nélkül nincs gyakorlat. Ezért kellenének a könyvek. Előre is köszönöm!

2013. nov. 19. 20:10
 1/7 anonim válasza:
2013. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először olyan KÖNYVET keress, ami a passzív áramköri elemekkel foglalkozik. Majd egyenáramú áramkörök. Majd váltóáramú áramkörök. Erősítők, műveleti erősítők, konverterek, komparátorok, stb... Utána megy magától az önfejlesztés.

Szép témakör, nem egyszerű, de ha rájössz a logikájára, tied a világa. Sok sikert hozzá! :)

2013. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

www.facebook.com/ElektronikaElektrotechnikaTutorial


Itt ingyenes videókat találsz.

2013. nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a a válaszotokat! Tudsz/tudtok-e esetleg konkrét könyv címet írni?
2013. nov. 21. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Kovács Csongor: Elektronikus áramkörök

Kovács Csongor: Digitális elektronika

Én is ezekkel kezdtem, ha megvannak kinyílik előtted a világ, onnantól tudni fogod mihez nyúlj.

Ha meg nem tiszta valami, ne kérdezz először, próbálj magadtól rájönni, mit is akar a könyv. Ha nem jön össze, nézz utána neten, csak legvégső esetben tegyél fel másnak konkrét kérdést. Ha magadtól jössz rá, megtanulsz tanulni, és úgy fejlődik ki a rálátásod erre az egészre igazán.

2013. nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Az első könyvet szerintem meg is rendelem :)
2013. nov. 25. 17:24
 7/7 ukulukumixD ***** válasza:
Ez tényleg széb hobbi, már akinek az.Én már 11 évesen elkezdtem.
2013. nov. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!