Ez hibára utalhat?

Figyelt kérdés

Vettem használtan egy 18"-os mélynyomót.

Új a membrán szél de kifelé többet mozdul mint befelé, tehát ha megnyomom kézzel befelé hamar felütközik.

Ez valamilyen javítási hibára utalhat?



2013. nov. 20. 18:25
 1/6 anonim válasza:
Ha működés közben nem hallasz semmi rendelleneset akkor szerintem oké. Sok hangszóró könnyebben jár befele mint kifele.
2013. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz logikus. Mivel a cséve mögött van anyag, amire fel tud ütközni, a lengő rendszer előtt pedig semmi, ezért hallod.

Ha nagyon meghajtasz egy olcsóbb fajta nyomót, először a cséve alját veri szét a pólusvasat tartó vas korong.


Nem feltétlen rossz tehát, de az abszolút nem normális, hogy kézzel odáig be bírod nyomni. Vagy nagyon laza a felfüggesztés, vagy javítva volt, és a sza_r szerelés miatt, meg van ülve a lengő rendszer.


Még azt is hozzá teszem, hogy ne keverd össze azzal, mikor megnyomva a membrán egyik oldalát, a cséve súrlódik a pólus vassal. Nyilván ha nem egyenletesen kapja a terhelést minden oldalról, libeg jobbra balra az egész. Az normális, főleg egy sokat járatott, használt hangszórónál.

2013. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából semmi rendelleneset nem hallok működés közben.

Szerintem biztos javítva volt és elba...ták

2013. nov. 22. 07:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt egy autós, 15 colos, épített hangszóróm. Baromi laza felfüggesztéssel, de akkor sem tudtam kézzel ütközésig nyomva a lengőt. 5 centi magasan tekert, 10 centi átmérőjű lengő volt rajta, amint erősítőre kapcsoltam, meg nem bírtam mozdítani a membránt, mert megfogta. Viszont 1,5 kilowatt fölött hajtva, volt akkora ereje a tekercsnek, hogy néha odacsapja a csévét a pólusvast tartó korongnak.


Egy nagyon olcsó 15 colos DLD (kék membrános) hangszóró viselkedett még így amivel találkoztam, hogy már névleges terhelhetősége felénél lekoppant (~300 watt). Na az egy kifejezetten ratyi hangszóró volt.

2013. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na az a vacak alsó kat. DLD volt az egyetlen, amit kb. erőfeszítés nélkül, kézzel is ütközésig tudtam nyomni.
2013. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Van itthol több hangfalam, Reflex R150, egy gumi peremes hifi hangfal de eggyiken sem tudom benyomni a membrán ütközésig.

Rákötöttem egy pioneer sztereó erősítőre ami 90Wattot ad 8 ohmon és kb fél hangerőn kopogott a mélynyomó.

Azt hiszem elviszem egy szervízbe

Va

2013. nov. 22. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!