Szeretnék vásárolni egy tükörreflexes fényképezőgépet. Eddig a nikon D40 és D60 között vacilláltam. Nem tudom megéri-e kifizetni az árkülönbséget a D60-ra vagy hasonló árkategóriában van-e jobb gép?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A D60 szerintem sokkal jobb gép, árához képest megéri, és nem is sokkal drágább a D40-nél. A D40 régebbi gép, a D60 ennek továbbfejlesztése, ebben már kiküszöbölték az előd kisebb-nagyobb hibáit.

Egy teszt a D60-ról: [link]

Ilyen kitben ajánlom: Nikon D60 + 18-55mm DX II VR


Ez átlagos használatra teljesen megfelelő.

2008. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem is volna egy kérdésem, ugyanígy a 2 gép közt próbálok épp dönteni. A d40x tesztjében olvastam a következőket:

"A D40-hez képest jelentősen megnövekedett felbontásnak az egyik hátránya a jóval több érzékelőhely, amit nagyjából ugyanakkora területen zsúfoltak össze. Ez elméletben a zajszint növekedésével járhat, hiszen a D40 7,8 mikronos érzékelőhelyeihez képest a Nikon D40x már csak 6 mikronos pixelmérettel gazdálkodhat."

Ha jól olvasom, a D40-ben és D60-ban ugyanaz az érzékelő van. (?)

A kérdésem arra vonatkozik, hogy a kitobjektívvel (nem VR) mennyiben okozna nekem problémát, amit itt fent írnak. Amatőrként nem hiszem, hogy egyből olyan objektíveket tudnék venni, ami ugyanazzal az érzékelővel 10 mpixelen "ugyanolyan minőségben" rajzolna, mint 6-on.

Nem értek hozzá, de remélem érthető, mi az, amit kérdezni akarok. :)

2008. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!