Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van egy 5,1-es erősítőm amin...

Van egy 5,1-es erősítőm amin van egy RCA subwoofer kimenet. Az úgy lehet, hogy egy RCA elosztóval rácsatolom egy autós erősítőre ami aztán szétosztja a hangot a 2 mély felé? Így lehet ebből aktív mély?

Figyelt kérdés
Sziasztok...! Vennék egy 5.1-es 1200w-os erősítőt amin van egy külön subwoofer kimenet (egy sima RCA dugóval). Arra lennék kíváncsi hogy azt a kimenetet egy elosztóval belecsatolnám egy 1000w-os autós erősítőmbe ami aztán elosztaná a hangot a 2 passziv mélynyomóm felé (2x1260w) Ilyen elgondolásból jött az hogy a 2 passzív mélyből csinálok 1 aktívat. EZ ÍGY LEHETSÉGES?? előre is köszönöm a válaszaitokat..

2013. nov. 30. 01:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, nekem ez van megcsinálva csak autós helyett sztereó erősítő hatja a mélyeket.
2013. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ahham értem szóval te is ilyen végfokként használod. köszi...és az autóserősítőmnek mennyi tápot adjak hogy elbírja ezt a terhelést?? mert eddig egy pc tápról kapta az energit de ha rátettem mind a kettő mélyet akkor szóltak is de recsegtek meg minden bajuk volt és ugy vettem észre mintha leszívta volna az áramot róluk mert a lámpa is villogott...
2013. nov. 30. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, azok nem nagyon bírják, sajnos autós cuccokban nem vagyok jártas, én inkább sztereó erősítőt vagy végfokot használnék, az mehet a hálózatba és le van a gond.
2013. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok kérdéshez beírtam már, amiben autós erősítőt akarnak szobába használni, ide is megteszem: felejtsd el.

Először is, milyen házimozi erősítő az, ami 1200 wattot lead? Mert a milliós nagyságrendű Denon, Pioneer, H/K, Yamaha, stb.. gépek tudnak ilyen kakaót egyszerre összes csatornán mérve.

Másodszor, milyen autós erősítő az, ami lead 1 kw-ot? 1 kw-hoz ha digitális az erősítő, kell legalább 100 amperes betáp, ha analóg akkor 150 amper. Az baromi nagy áram, 50-70 négyzetmilis (mint a hüvelyk ujjad) vezetékkel tudod csak átvinni.

Harmadszor, milyen nyomó az, ami 1,2 kw-al terhelhető?

Vannak ilyen megoldások, meg ekkora teljesítmények, de az elég magas árkategória, akinek már ilyen erősítője, meg nyomói vannak, nem azzal killódik, hogy tudja ezt összegányolni egy PC táppal... hanem vesz egy 2 kilowattos PA végfokot a nyomókhoz.

Nem sértésnek, de kamu wattos szaga van.

2013. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, folytatom:

Ha az erősítőd VALÓBAN lead ezer wattot, akkor a hátulján kell lennie 150 amper körüli biztosítéknak. vagy 2x70-75 amper, vagy 4x30-40 amper körül. Logikus, hogy akkora tápegység kell hozzá, ami le bír adni FOLYAMATOSAN annyi áramot. Tájékoztatásul, egy 150 amperes trafó önmagában vagy 50 eft, szekunder oldala ujjnyi vastag vezetékkel tekerve, óriási vasmag, lenne vagy 30-40 kg. Plusz olyan vezetékeléssel összekötni, olyan csatlakozókat kiépíteni rajta, olyan diódahíd, kondik, stb... ami elbírja ha rángatják 100-150 amperrel, nem gyerekjáték. :D


Számítógépbe tervezett tápegységről NEM hajtunk szobában semmiféle erősítőt. Pláne nem 1 kilowattos monoblockot... A PC tápok nem arra vannak kitalálva, hogy ekkora árammal rángasd őket. Nem bírja, nem stabil, nem mellesleg érintésvédelmi szempontból ezek a gányolások életveszélyesek. Nem túloztam... 150 amperrel mág hegeszteni lehet. Tűzveszélyes is.


Mellesleg, drága. Annyi pénzből, amennyiből kihozol egy tápot, veszel egy végfokot akár boltból is ami stabil, arra van kitalálva amire használni akarod, érintésvédelmi, tűzveszélyességi szempontból is biztonságos.


Hülyeség ez az autós erősítővel szobában hangoskodósdi, felejtse el mindenki. Nem azért hülyeség, mert nekem nem tetszik, hanem mert mint írtam, életveszélyes, másodsorban pénzkidobás, olcsóbban szobai erősítő jobb minőséget ad...

2013. dec. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!