Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 11 Wattot ad le a tápegység?

11 Wattot ad le a tápegység?

Figyelt kérdés
Van egy tápegységem "erősitőhöz". 12V a secunder, és 0,9 amperes. Ebből ki is jön hogy 10,8W. Akkor ennyi teljesitményt tudnak felvenni a hangfalak?
2013. dec. 2. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. De erősítőhöz nem akármilyen tápokat használnak. Az ilyen kínai gagyikat felejtsd el, mert az első basszus dobnál örülhetsz ha nem füstölnek, de persze csak akkor, ha rendes hangfalaid vannak.
2013. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hangfalak f4szák, viszont az "erősitő" az valami portugál cucc. Egy nagyobb hangfalból szedtem ki. Úgyhogy az lehet hogy nem a legjobb :D

Egyébként az nem baj hogy az "erősitőre" 4 Ohm-os hangfalak voltak rákötve, most meg 6 Ohm-osak?

2013. dec. 2. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Mégis mit akarsz te kezdeni 11 wattos betáppal? Ha annyi a hálózatból felvett, a leadott 2x3 wattnál nem lesz több (tudod hatásfoka is van az erősítőnek).

PA technikában léteznek olyan hangfalak, amik 1 wattal terhelve 105-110 decibelt szólnak. De az nem a 11 wattos adapter árkategória. Egy átlag 80 decibel érzékeny szobai hangfalat azért egy 2x10-15 wattos erősítőről legalább illik meghajtani, hogy maradjon benne valamennyi tartalék.

Ennyire nem szabad kicentizni, 2x3 watt nagyon kevés.

2013. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért ne b4ssz le légyszi.

Nem centiztem ki, szimpla teszkós megoldás. Végülis szól is jó is. Igaz hogy egy bizinyos hangerőnél torzul.

2013. dec. 2. 22:40
 5/10 anonim ***** válasza:

2x3 leadott watt akkor lenne elég, ha csöves A-osztályú erősítőkről beszélnénk, valami hozzá méltó hangdobozokkal.


Kár hogy az említett 4 tétel egy autó ára.

2013. dec. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aki pár wattos csöves gépet használ otthon, hozzá illő hangdobozzal, már bőven a hiendet kapirgálja. Tény, hogy el lehet szállni, létezik pár wattos hangrendszer egy felső kategóriás luxus terepjáró árában is.

De ők már megszállottak, szoba hangerőn konvergál(nának) a hibátlan hangzás felé.

Aki 1 amperes adapterrel vacakol, kétlem hogy arra konvergálna. :D

2013. dec. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nektek mi bajotok? Látom csak lebaszni jöttök.
2013. dec. 2. 23:03
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, csak reagáltam az 5-ös hozzászólásra. Nem neked céloztam.


Amúgy az a bajom, hogy kiráz már a hideg, annyi kérdés van az autós erősítőt szobában használás dologgal kapcsolatban. Nem fogják fel, hogy nem oda való. Meg sokan PC tápot alakítanak, gányolnak át, életveszélyes módon, és tákolják a hülyeséget, csomó pénzt beleölve, ahelyett hogy olcsón vennének egy jó, stabil, biztonságos, megbízható szobai erősítőt.

Ma láttam egy kérdést, valamelyik hülye aki szerintem még az ohm törvénnyel sincs tisztában, 100-150 amperekkel akar szobában bohóckodni. Hát az már nem csak érintésvédelmi szempontból lehet problémás, hanem a hőhatás miatt is. 100A-el már hegeszteni lehet.

Hülye gyerek csak annyit lát belőle, hogy itt egy PC táp, amott egy erősítő, kössük össze a cérnaszál vékonyságú madzagokkal, aztán küldjük meg 100 amperrel a fele akkorára méretezett tápot, és negyed akkorára méretezett vezetékelést. Végén meg kigyullad a ház, megcsapja az áram és beledöglik, vagy szerencsésebb esetben csak gajra megy az egész cucca.

Gondolom te is autós erővel killódsz, mert 12 volt. De legalább nem hegesztő árammal, meg úgy tűnt nem gondolod komoly, és nem hosszú távon akarod használni, csak kísérletezgetsz. Tehát konkrétan nem basztalak le. És szerintem más sem.

2013. dec. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem autós. Rendes dugalj.-ba való adapter :D

Csak kicsit fapados

2013. dec. 3. 18:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Az erősítődre gondoltam, hogy autós.
2013. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!