Milyen kábelek kellenek a házimozi rendszeremhez? Milyen erősítőt ajánlotok hozzá és muszáj BluRay lejátszót venni?

Figyelt kérdés
Vettem egy JBL Loft 5.1 hangfalszettet. Ahhoz hogy valamit nézni tudjak muszáj vennem lejátszót is vagy jó az ha a TV-be bedugom a pendrive-ot és arról nézem a filmet és csak később veszek lejátszót. A házimozi rendszert rá lehet csatlakoztatni a TV-re vagy másfajta kábel kell hozzá?

2013. dec. 3. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ehhez még venned kell egy házimozi erősítőt, mert a hangfalak passzívak, a mélysugárzó kivételével.
2013. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kell hozzá erősítő, azért kérdeztem, hogy melyiket ajánljátok.
2013. dec. 3. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, figyelmetlen voltam, valahogy a lejátszónál leragadtam. Hogy válaszolni lehessen, ahhoz tudni mennyit szánsz erősítőre, és mi a TV-d pontos típusa.
2013. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Minél kevesebbet, de olyat szeretnék, ami normálisan meghajtja a hangfalakat. Samsung UE40ES8000
2013. dec. 3. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Minimum ilyen kaliberű erősítő kellene:



[link]


Ez a típus 65000Ft körül van, persze nem kell az Onkyo-hoz ragaszkodni, más márka is jó, ha a főbb paraméterek egyeznek. Kb 15000-el többért pedig van ez:



[link]


Kicsit nagyobb teljesítményű, jobban kihajtja a hangfalakat. Itt sem kell ragaszkodni a márkához, csak a főbb dolgokban egyezzenek.


Egy optikai kábellel össze lehet kötni a tv-t és a rendszert. Arról nem ír a samsung használatija, hogy a pendrive-ról/külső HDD-ről lejátszott filmeknél kiküldi-e az 5.1-et. Valószínűleg igen, addig nem is gondolkodnék BD lejátszóban.

2013. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! :D
2013. dec. 4. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:

a probléma annyi, hogy a TV lejátszójából nem fogsz kapni 5.1 hangot, csak lekevert stereót.


kell hozzá külső médialejátszó. a belső lejátszó amúgy sem tud kadencia helyes 24p lejátszást, amiben a mozifilmek vannak rögzatve.

2013. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
XBOX360-nal lehet helyettesíteni a lejátszót? Elvégre játékoknál van 5.1 hang, filmnézéskor miért ne lenne?
2013. dec. 8. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!