Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Elő szeretnék fizetni a Digi...

Elő szeretnék fizetni a Digi Kábel TV-re, A lakáson belül magam szeretném a kábel hálózatot kialakítani. KH-3 Fehér koaxiális kábelt (vékony) néztem ki erre a célra, főleg hogy kis helye lenne a kábelnek. A kérdés, hogy alkalmas erre ez a kábel?

Figyelt kérdés

2013. dec. 4. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Te sztem ebbe ne menj bele, mert ha nem értesz hozzá, akkor nem fogod tudni rendesen megcsinálni. A hozzánemértést a kábeles kérdésedből levágom. Gagyi fehér vékony koaxkábel... Vszeg akkora jelesés lenne rajta, hogy csak lesnél.

Ha nincs otthon krimepelő fogód, ill. azt sem tudod, hogy mi az, akkor meg a csatlakozókat se fogod tudni normálisan rárakni (a rátekerős felejtős), ami főleg a digitális adás vételénél lenne gebasz. Ha a kókányolásod nem felel meg az előírásoknak, akkor mehetsz reklamálni, mert azért nem vállalják a felelősséget. Ha meg nem megy az adás, akkor feleslegesen dobtad ki a pénzt, töltötted vele az időt, mert úgyis újra kell kábelezni, mert nem fogják neked kitesztelgetni, hogy vajon a gagyi kábel, a gagyi elosztók, v a gagyi/rosszul szerelt csatlakozók-e a sz.arok.


Inkább bízz bennük, mert normálisan megcsinálják (jobban mint te), és sztem be se kötik neked, amíg legalább le nem ellenőrzik (ha upc-s ktv már bent lenne, akkor az vszeg jó lenne). Nekem jó a tapasztalatom velük, mert az igényeknek megfelelően alakították ki a hálózatot, arról pedig nem tehetnek, hogyha az előírt kábel/csatlakozó/elosztó nem illik az enteriőrbe.

Dolgoztam a upcnek, és nem egy lakást kellett újrakábeleznünk ilyenek miatt, szal nem a levegőbe beszélek...

2013. dec. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vékony koaxot el kell felejteni... Csak RG6 3x árnyékolt jöhet szóba. Ez az elfogadott minőség! Fontos kérdés még, hogy ez családi ház (léges optika) vagy társasház. Ha társasház, ott a digi az ajtótól hoz egy UTP kábelt a netnek, egy koax kábelt a tv-nek.

Ha családi ház (és nem műholdvevő), akkor pedig oszloptól egy modemig kapsz egy 2x1-es optikát, majd a modemtől mehet a már említett koax, illetve gépig az UTP.

Sajnos diginél sok kókány kiépítést látni.


Ha segítség kell: www.kabeltvszereles.hu

2013. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!