Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » DLD 500+ mélynyomóhoz erősítő,...

DLD 500+ mélynyomóhoz erősítő, kábel?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen DLD 500+ mélynyomót venni de nem tudom milyen erősítőt vegyek hozzá. Kinéztem ugyan egy szettet egy 800 Wattos erősítővel de állítólag ha erősebb az erősítő mint a mélynyomó akkor szétküldheti a mélynomót. Vélemények? És még vennem kell kábelt is. Azt minek az értékére kell megvennem? (watt szám) Az erősítőre vagy a mélynyomóra?

2013. dec. 7. 17:06
1 2
 1/12 dirtboy ***** válasza:

az erővel csak a mélyet akarod hajtani vagy első szettet is?

az erősebb erősítővel sem ütöd ki a mélyet mert lejjebb veszed a teljesítményt és meg van oldva.

egyébként ha ez erősítő 800watt van írva akkor kb 400-500lehet a valós de akár még lehet hogy annyit sem tud.


kábelből melyik érdekel,táp vagy hangszóró kábel?

2013. dec. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Osynho ***** válasza:

"Kinéztem ugyan egy szettet egy 800 Wattos erősítővel"


Pontos típus?


"állítólag ha erősebb az erősítő mint a mélynyomó akkor szétküldheti a mélynomót"


Elég régóta erősebb az erősítőm, mint a sub terhelhetősége, mégis vígan zenélnek.

2013. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezaz a szett.

[link]

Kábelből pedig a tápkábelre gondoltam. És csak a mélyet szeretném az erősítővel üzemeltetni.

2013. dec. 8. 15:54
 4/12 Osynho ***** válasza:

Az az erősítő, hidalva 400W-ot tud (másik helyen 350-et találtam). Szóval egy 13-as tápkábel elég lesz neki (persze a hosszától is függ). Kapni hifi boltokban, de hegesztőkábel is megfelelő.


Ne törődj a W-okkal, nem azt kell nézni. Milyen zenére kell a cucc? Mennyid van rá? Mi a hifi többi komponense?

2013. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát a Hifi:

Pioneer DEH-1500UBB fejegység

első hangszórók: MAC Audio MPExclusive 13.2 3 utas 240 Watt max

Hátsó: MNC mélyközép, külön magassugárzóval. (legalábbis ez van tervbe)

Hát vegyesen lenne minden zenére, de leginkább Dance, Pop, Mixek, Rap, Hip-hop

2013. dec. 8. 20:10
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ennyire nem értek ezekhez a tápkábelekhez. Hogy érted azt hogy 13-as? Azok is watt számra mennek nem? Hát az árban úgy gondolkoztam hogy szeretnék olyan 60-70-be megállni a mélynyomóval, erősítővel, kondival tápkábellel. De a max az a 80ezer. Nem valami nagy zenei hangzást szeretnék elérni. Ígyis jó lesz a hangzása mert egy olyan ferdehátúba kerül be amibe nincs kalaptartó szóval szabadon fog áramlani a hang.
2013. dec. 8. 20:13
 7/12 dirtboy ***** válasza:

hátsó hangszórót felejtsd el

kondi szintén nem kell majd, ellenben lehet hogy erősebb akkura majd szükség lesz ha netán kicsi van benne vagy esetleg már régi.

tápkábelt négyzetmilliméterre szokták mondani,tehát ha azt mondják 10es-20as35os abból a vastagságra lehet következtetni,a réz szálak együttes mérete ez a szám.

én 13assal nem sűrűn találkoztam,szerintem 20assal jobban járnál,főleg ha később fejleszteni is szeretnéd.

OFC sodrott réz legyen a táp arra figyelj,ofc annyit tesz magas tisztasága van,oxigénmentes réz.

2013. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Osynho ***** válasza:

"MNC mélyközép"


Jajj, azt ne! Hátra meg főleg ne. Inkább amit arra költenél, azt tedd hozzá az első szett eladásából befolyt összeghez és vegyél egy komponens szettet. :D


Ha már erősítőt akarsz venni, akkor 4 csatornásban gondolkodj, amivel az első szettet is tudod hajtani, a másik 2 csatornát meg hidalva a mélyet.


"13assal nem sűrűn találkoztam,szerintem 20assal jobban járnál"


Itt van mellettem a polcon egy 13-as kábel, de nyilván jobban jár egy vastagabbal, csak egy kb minimumot írtam. :)

2013. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettek. Hát akkumlátort nyáron vettem bele, ha jól emlékszem 75-ös Varta-t. Amúgy mért dobjam ki ezeket a hangszórókat. nekem eddig jól beváltak ezek a márkák és szépen szóltak.
2013. dec. 8. 21:52
 10/12 dirtboy ***** válasza:
ha te elégedett vagy velük akkor ne dobd ki,elvégre neked kell hogy tetszen,hátra viszont tényleg ne rakj semmit mert nem házimozi kell a kocsiba hanem megfeleõ eszköz zene hallgatásra. ehez pedig az kell hogy hátulról ne zavarjon be másik hangszóró.
2013. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!