Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehet, hogy nagy butaság amit...

Lehet, hogy nagy butaság amit kérdezek, de úgy vagyok vele, hogy inkább megkérdezem, mint hogy hülyeséget csináljak! LED TV-t lehet akárhogy tárolni? Dobozban van, mindegy hogyan állítom, függőlegesen, vízszintesen, fektetve?

Figyelt kérdés
Karácsonyra vettül a lányomnak és hát el kéne rejteni,de a szekrénybe csak úgy fér be,ha az oldalára állítom,nem tudom szabad-e?
2013. dec. 9. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne!

A póz nem a legjobb, de ha esetleg az a szekrény kinyílik vagy valami, akkor baja lesz a tévének mert ugye kidől.

Továbbá szerintem úgy elé sebezhető a tévé (én nem ajánlanám)

2013. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom szállításnál sem nézik, hogy hogyan pakolják, de erre én is kíváncsi lennék!
2013. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha gyári csomagolásban van, pusztán a pozíciótól nem lesz baja. Akár 45 fokban is lehetne. Ami tényleg gondot okozhat, az a stabilitás. De ha biztosak vagytok benne, hogy nem fog kidőlni, és nem nyomja meg semmi, akkor tárolhatod úgy is.
2013. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A LED TV-nél teljesen mindegy hogyan tárolják, lehet fektetve is és állítva. A plazma tévéknél nem volt mindegy a kijelző miatt.


Idézet a belinkelt cikkből:


""bizony nehéz lesz elhelyezni a gépjárműben. Itt rögtön fel is hívnám a figyelmet arra a piktogramra, amely a plazmatelevíziók dobozán szerepel és amelyet sokan figyelmen kívül hagynak, vagy legalábbis hajlamosan elbagatellizálni. Nevezetesen a doboz állított állapotára utaló piktogramra gondolok, amely nem véletlenül kerül a dobozokra. Ennek oka az, hogy a plazmapanel szerkezete igen érzékeny, apró kapillárisokból épül fel, amelyek gázzal töltöttek, ezeket pedig súlyos üveglapok határolják. Nem, nem arról van szó, amit sok helyen hallani, hogy "kifolyik a gáz", ugyanis az nem tud sem kifolyni, sem elillanni az évek során. Ellenben az üveglapok súlya nem elhanyagolható, felületi feszültségük a TV vízszintes állapotában jóval nagyobb, mint állítva és a fektetve történő szállítás esetén a panel kapillárisszerkezete bizony megsérülhet, ami hibásan működő pixelekhez vezethet, rosszabb esetben maga a panel üveglapja is eltörhet egy nagyobb bukkanónál. Nyugalmi állapotban a plazma természetesen fektethető, de ilyenkor ügyeljünk arra, hogy véletlenül se üssük meg, vagy rázzuk, stb.

Szállításnál tehát vegyük figyelembe, hogy a készülék dobozát állítva kell elhelyeznünk járművünkben, ami sok esetben csak a hátsó ülés kiszerelésével/lehajtásával oldható meg. Ha nem szeretnénk ezzel bajlódni, akkor inkább kérjünk házhozszállítást. A legtöbb üzlet tisztában van a leírtakkal, illetve a logisztikusok, szállítók többnyire be is tartják a piktogramok által előírtakat, hiszen az anyagi kárért ők is felelősek""


[link]

2013. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 11. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!