Milyen mikrofont érdemes vennem, KONKRÉTAN mit ajánlotok, illetve mire figyeljek ( 6000Ft kb )?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy mikrofont venni, amit majd riport készítésére, éneklésre, illetve zeneszámok készítésére szeretnék használni ( pc-re felveszem külön sávban az éneket, aztán mellé a gitárt stb. ) Szeretnék konkrét mikrofon típus tippeket kérni tőletek!

Nem teljesen értem-tudom, hogy mire kellene figyeljek mikrofon vásárlásánál, illetve, hogy előnyös lenne e nekem a "dinamikus" mikrofon. Szeretnék tanácsokat kérni, és bár tudom nem egy nagy összeg, de mégis szeretnék viszonylag normálisabbat venni, olyan 5-max 8 ezer körül.

Milyen mikrofont ajánlanátok? Mire kellene figyelni? ilyen árkategóriában nagyjából minden mikrofon ugyanazt tudja? mit jelent pontosan, hogy dinamikus mikrofon - ha riportot is szeretnék készíteni nem lesz gáz?


Elnézést a sok értetlen kérdésért, és köszönöm a sok türelmet, meg választ előre is!



2014. jan. 3. 00:47
 1/1 anonim válasza:

ebben az árkategóriában kb ugyanazt tudja mindegyik mikrofon, szerintem tökéletes lesz ez az árú miki arra, amire akarod használni.

a lényeg, ha ének, vagy vokál mikrofont veszel, az tökéletes lesz beszéd, illetve hangszer hangokat felvenni is.

utómunkával levágható majd az esetleges zaj, meg kompresszálni is lehet szépen a hangot.

2014. jan. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!